Zagrajmy w gry planszowe!

Gry planszowe, bo o nich dzisiaj jest mowa, mają swoich amatorów na całym świecie.
Jest ich mnóstwo. Tradycyjne i nowoczesne, towarzyskie, karciane, dedykowane dla dzieci, edukacyjne lub familijne.

U nas w domu, od zawsze, półki uginały się od gier przeróżnego rodzaju. Zawsze, jednak, były kupowane, po wstępnej analizie: wartość, poziom trudności, rodzaj i oczywiście zabawa. Gra, nawet najbardziej edukacyjna, powinna przynosić ogromną uciechę i ma sprawiać, że czas spędzony w gronie graczy, będzie przyjemny.

Parę dni temu do domu wkroczyła planszówka: FITS – dobrze się układa. Travel. To niewielkie pudełko przeniesie Was w czasy Tetris’a. Ta gra komputerowa, stworzona przez Aleksieja Pażytnowa i jego współpracowników, pojawiła się w latach 80. Była pierwsza grą logiczną, która posiadała różne wariacje i warianty.
Teraz gra „komputerowa” jest w wersji „papierowej”.

Firma Egmont oferuje bardzo dobrze wykonaną grę logiczną na maksymalnie 4 graczy. Opcjonalnie, można również grać samemu.

W zestawie znajdziemy 52 nieduże, ale precyzyjnie wykonane kartonowe klocki, a także 4 dwustronne plansze, 4 karty startowe 4 rampy (plastikowe podkładki) oraz 13 podstawowych kart.

Gra polega na umieszczaniu klocków, wskazanych na swoich rampach, starając się zasłonić jak największa ilość pół. Ma ona identyczne zasady jak gra komputerowa.
Każda rozgrywka to dwie rundy. Po nich następuje podliczenie punktów. Wynik największy lub remis gwarantuje zwycięstwo.

Przetestowałam grę na swoich dzieciach. Zasady są bardzo klarowne, wykonanie doskonałe, kolory przyjazne, a rozmiar gry (pudełko 18 cm x 10 cm x 3 cm) daje możliwość zabrania jej praktycznie wszędzie.
Gra przeznaczona jest dla osób od 8 roku życia. Osobiście uważam, że dziecko w wieku 5-6 lat, przy niewielkiej pomocy, poradzi sobie i będzie się doskonale bawiło.

Gorąco polecam!


Natalia Korzeb

Sprawdź również:

Możesz również polubić…