Daszek przeciwsłoneczny do fotelika i wózka

Co prawda najcieplejsze i najbardziej słoneczne dni są już za nami, ale jesienne i zimowe słońce, świecące pod niższym kątem także potrafi irytować dzieci, gdy razi je w oczy. Problem ten pojawia się w samochodzie, zarówno przy fotelikach zamocowanych tyłem do kierunku jazdy, jak i tych mocowanych przodem. Promienie słoneczne potrafią uprzykrzać życie dzieciom, a także ich rodzicom.

Jak sobie zwykle radzimy? Najprostsza metoda to w przypadku jazdy samochodem – powieszenie ściereczki lub pieluszki w oknie, kupienie roletki lub osłonki na szybę samochodową. A w wózku – parasolka, którą ciągle trzeba poprawiać, przekręcać i starać się jak możemy, żeby się nie połamała. Najprostszą metodą jest także powieszenie pieluszki na daszku wózka.

Moją propozycją przy tego typu problemach są dodatkowe daszki, które można mocować zarówno do fotelików, jak i wózków za pomocą klipsów lub na taśmy z rzepami (w zależności od modelu daszka) – zarówno do tapicerki, jak i do oryginalnych daszków. Przed zakupem warto przeanalizować budowę naszego wózka, gdyż zapięcie na klipsy często nie pasuje do daszków wózków zakończonych grubą rurą, ściśle obciągniętą materiałem, na który nie ma możliwości zaczepić klipsa. Jeżeli jest taka możliwość to da się te daszki montować także do wózków, które nie posiadają żadnego wbudowanego daszku.

Daszek można również zamontować nad gondolką. Jest wygodne przy wózkach ze zdejmowaną budką – gdy dziecko leży w gondolce na brzuszku, to jest chronione przed słońcem i jednocześnie może obserwować otoczenie przed sobą.

Daszek może być wykonany z siatki, która pozwala na wentylację i jednocześnie pochłania promieniowanie UVA/UVB. Jego zaletą jest to że w każdej chwili można go zdemontować i złożyć. Jest bardzo lekki więc nie obciąża wózka ani naszych ramion, gdy go dźwigamy lub pchamy.

W sprzedaży dostępne są również daszki wykonane z jednolitego materiału, wyposażone w dodatkowe boczne kieszonki, w których można przechowywać podręczne drobiazgi, np. chusteczki.

Daszki wykonane są najczęściej w uniwersalnym czarnym kolorze (Sunshine Kids), więc będą pasować do każdego koloru wózka/fotelika lub w kolorach tapicerki wózków (Teutonia)

Do wyboru mamy daszki firmy Sunshine Kids, Teutonia lub Kiddopodamus. Różnią się od siebie sposobem mocowania, wielkością i materiałem, z którego są wykonane.

Cena: od 39 zł za daszek siatkowy do 60-80 zł za daszek pełny.

Zdjęcia pochodzą ze strony producentów: http://www.teutonia.comhttp://www.skjp.pl/http://www.summerinfant.com/

Sprawdź również:

Możesz również polubić…