„Żółty świat Ryska” to nowa książeczka proponowana przez serwis Bazgroszyt.pl, która została napisana przez Michała Rusinka – sekretarza Wisławy Szymborskiej. Jest to niezwykła książeczka z tej serii, bo załączono do niej żółtą kredkę i dzieci (i dorośli) mają pozwolenie na dowolne bazgranie w tej książeczce. Można ją pokolorować, dorysować własne elementy lub po prostu zamazać na swój sposób. Wszystkie chwyty dozwolone. Myślę, że dzieciom spodoba się ten pomysł, że będą miały książeczkę, w której nie będzie zakazane rysowanie – jak to jest z innymi tradycyjnymi publikacjami. Bo przecież z reguły uczymy dzieci szanować książki. Może się też okazać, że swoimi rysunkami dzieci rozbudują opowiedzianą już historię i wymyślą coś nowego lub ciekawszego. Warto spróbować.

Po przeczytaniu i pokolorowaniu książeczki dzieci na pewno zapamiętają już na zawsze jak wygląda żółty kolor i co w otaczającym nas świecie w taki kolor jest właśnie ubrane. W treści i na ilustracjach znajdziemy dużo takich elementów, np. żonkile, cytrynę, kanarka, banana oraz… żółte sny Ryska.

Dodatkowo oprócz kredki, w książeczce znajdziemy arkusz z naklejkami z kredkowymi postaciami: Ryskiem, Bazgrotką i Kredzią.

Autor: Michał Rusinek
Ilustracje: Joanna Młynarczyk
Objętość: 24 str.
Format: 21 x 20 cm
Cena: 26 zł 

Książeczkę można nabyć na stronie www.bazgroszyt.pl. Dochód ze sprzedaży „Bazgrajki” przeznaczony jest na wysokiej jakości kredki wręczane dzieciom w całej Polsce w ramach działalności Fundacji Mówimy obrazami. Dzięki pomocy i zaangażowaniu znanych osób, w tym przypadku Michała Rusinka, Fundacja może prowadzić działania na większą skalę i docierać do jeszcze większej liczby dzieci. Do tej pory jej wolontariusze wręczyli ponad 30 tysięcy kredek – otrzymało je dwa i pół tysiąca dzieci. Więcej o działalności fundacji można dowiedzieć się na profilu Mówimy obrazami na FB, który zrzesza ponad 12 tysięcy fanów. Pokolorujmy razem całą Polskę!

Sprawdź również: