Radio Kubuś

Opisywałam już Radio Bajka, jako medium, w którym możemy znaleźć dużo audycji dla dzieci oraz przede wszystkim dużo piosenek dla najmłodszych. Dzisiaj proponuję aplikację na smartfony lub tablety, która spełnia funkcję radia internetowego, tylko z piosenkami. Nie prowadzone są tu żadne audycje, pogadanki czy konkursy. Tylko muzyka i piosenki, co jakiś czas przerywana wiodącą piosenką z reklamy marki Kubuś, który jest sponsorem aplikacji.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Do wyboru mamy jeden ekran, na którym widoczny jest duży przycisk stop/play, suwak do regulacji poziomu głośności oraz lista 6 utworów, które zostaną odtworzone – wraz z godziną, o której to nastąpi. Aktualna piosenka znajduje się na samej górze listy i opatrzona jest okładką albumu z którego pochodzi. Lista piosenek na bieżąco się aktualizuje, nawet w sytuacji, gdy przycisk play nie jest włączony, więc sami możemy wybierać moment włączenia odtwarzania na wybranym utworze.

Utwory odtwarzają się w tle działania innych aplikacji, więc można włączyć piosenki dzieciom i dalej korzystać z urządzenia we własnym zakresie, bez przerywania muzyki. W godzinach wieczornych pojawia się więcej kołysanek i co jakiś czas głos lektora przypomina o późnej godzinie i konieczności pójścia spać.

W opcjach dodatkowych można wybrać funkcję odtwarzania muzyki tylko przy połączeniu WiFi. Jest to bardzo przydatna funkcja, gdy nie mamy zbyt korzystnych warunków korzystania z pakietów internetowych poprzez 3G.

Aplikacja wymaga dostępu do internetu (3G lub WiFi).

Aplikacja dostępna jest na następujące platformy sprzętowe:
             

Deweloper: Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o.
Wersja: 1.0
Język: polski
Cena: darmowe
Wielkość pliku: 23 MB (iOS), 1,35 MB (Android)
Wymagania: Android, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod touch, iPad. System iOS 5.1 lub późniejszy.

 

Sprawdź również:

Możesz również polubić…