Gryzmoły dla zabawy – kreatywna zabawa z CzuCzu

Gryzmołami nazywamy potocznie bazgraninę, esy-floresy, niestaranne przypadkowe rysunki. „Gryzmoły” to także dosyć duża ciekawa książka dla dzieci, zawierająca 140 str. zabawnych rysunków, niedokończonych historii, rysunków i zachęt do własnego opowiedzenia historyjek. W książce jest dużo miejsca do kreatywnego rysowania, bazgrolenia, kolorowania. Jest to skarbnica dla rodziców, pozwalająca na zarchiwizowanie rysunków swoich dzieci, podpatrywanie rozwoju ich pomysłowości i kreatywności w rysowaniu, postępów w rozwoju manualno-plastycznym. A dla dzieci to przede wszystkim świetna zabawa. Największą zaletą „Gryzmołów” są śmieszne, przyciągające oko rysunki.

Moja córka bardzo polubiła gryzmolić. Książka służy jej zarówno w domu, jak i w czasie podróży samochodem. Jej dosyć duża objętość jest z jednej strony zaletą, bo wystarczy na wiele godzin ciekawej zabawy, a z drugiej jest ona mało poręczna, gdy chcemy ją zabrać ze sobą w podróż, na spacer itp.

Książka jest bardzo starannie wydana, kartki wykonane są z grubszego papieru, więc można rysować na nich flamastrami, bez obawy, że większość rysunku odbije się na poprzedniej stronie. Papier jest dobrej jakości, więc świetnie rysuje się nam nim również kredkami, ołówkiem, długopisami a także farbami.

„Gryzmoły” mogą być zabawą dla całej rodziny, duże kartki oraz historyjki rozłożone na 2 strony sprzyjają wspólnej pracy kilku osób, bez przepychania się na stole. Kolorowanki nie mają żadnych poleceń, tylko luźne komentarze lub hasła, które nie narzucają sposobu zapełnienia przestrzeni. Zaletą kolorowanek otwartych jest to, że mogą być wykonywane stopniowo, w dowolnej kolejności. Dziecko zawsze może wrócić do bazgrolenia na tej samej stronie, dokładając na niej nowe elementy, zdobienia, tworząc nową historyjkę. Moja córka często najpierw coś szkicuje ołówkiem, a następnym razem koloruje swoje rysunki.

    

Bardzo mi się podoba pomysł na spersonalizowanie książeczki, poprzez miejsce na podpis i wykonanie autoportretu dla właściciela „Gryzmołów”. Jest to pójście o krok dalej niż sama formułka „Ta książeczka należy do…”, powszechnie stosowanej w zagranicznych książeczkach dla dzieci, i coraz bardziej popularnej na naszym rynku.

Do książeczki dodana jest naklejka na auto ostrzegająca innych kierowców o obecności dziecka w samochodzie.

Wydawnictwo: Bright Junior Media
Objętość: 140 str.
Format: 24 × 24 cm
Cena: 29,90 zł

Sprawdź również:

Możesz również polubić…