Puzzle do kąpieli

Większość dzieci lubi się kąpać i nie potrzebuje do tego specjalnej zachęty. Inne za to potrzebują atrakcji, które choć na chwilę zatrzymają je w wannie lub pod prysznicem. Dla jednych i drugich polecam puzzle do kąpieli. Moja córka była z nich bardzo zadowolona i ciężko było szybko zakończyć kąpiel.

Puzzle do kąpieli wykonane są z cienkiej pianki i po namoczeniu przyklejają się do glazury, wanny lub kabiny prysznicowej. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że glazura musi być gładka i śliska. W mojej nowej łazience ze ścianami z gresu fakturowanego puzzle nie przyklejały się do ściany i z tej zabawy musieliśmy niestety zrezygnować.

Zestawy takich puzzli można kupić w różnorodnej tematyce, więc znajdziemy coś co zainteresuje zarówno chłopca, jak i dziewczynkę. Zestawy te składają się z reguły z kilkunastu elementów, które można w dowolnej konfiguracji przyklejać na ścianie, tworząc co chwila nowe rysunki i kompozycje. Wśród propozycji producentów można znaleźć: samochody, postacie, literki, cyfry, zwierzęta, miasto, kwiaty i inne.

Dla młodszych dzieci zabawka ta oprócz funkcji zabawowej może mieć też funkcję poznawczo-edukacyjną. Ubierając lalkę, dziecko uczy się, która część garderoby pasuje do danej części ciała; projektując ogródek kwiatowy poznaje kwiat, łodygę i liście; przy literkach i cyferkach poznaje ich kształty; budując miasteczko odpowiednio układa kolejność warstw domu, tj. mury, dach itp. Nauka przez zabawę.

Puzzle są łatwe w utrzymaniu w czystości, bez problemu można je umyć z osadu z mydła, a przechowywane są w materiałowych siatkach, mocowanych na przyssawki na ścianie. Przy okazji można więc nauczyć dziecko nawyku sprzątania po zabawie. Wrzucanie puzzli do siateczki stanowiło też element zabawy dla mojej córki.

Moja córka miała zestaw z lalką, którą mogła ubierać w różnorodne stroje oraz zestaw z kwiatkami, więc ubrana dziewczynka mogła chodzić po ukwieconym ogrodzie.

Innym rodzajem puzzli, które znalazłam w ofercie sklepów, to takie tradycyjne obrazki, do układania na ścianie.

Inna wersja to puzzle, których niektóre elementy rysunku pojawiają się dopiero po namoczeniu w wodzie.

Niezłą zabawę mogą sprawić dzieciom zestawy zawierające „brudne” elementy, które trzeba umyć w czasie kąpieli. Zabrudzenia znikają podczas moczenia ich w ciepłej wodzie. Jest np. zestaw „brudne naczynia”, „brudne ubrania”, „brudne auta”.

Maluchy mające możliwość pluskania się w wannie lub dużej misce z pewnością ucieszą się z zestawu, z którego oprócz kompozycji naściennych można także zbudować konstrukcję trójwymiarową, pływającą po wodzie.

Producenci: Alex Toys, Galt, Tinti
Cena: 30-50 zł

Sprawdź również:

Możesz również polubić…