Znam literki

Znam literki to kartonowa walizeczka, w której znajdziemy karty ułatwiające naukę rozpoznawania i pisania liter. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 lat. Na kartonikach pokazane są litery drukowane, łatwe do odczytania, rozpoznania i zapamiętania. Dla starszych dzieci – zerówkowo-szkolnych nie polecam, gdyż od nich wymaga się znajomości liter pisanych, kaligrafowanych.

Znam Literki set

W zestawie znajdziemy się 32 dwustronne karty, flamaster suchościeralny oraz ściereczkę. Karty są duże (ok. 10×16 cm), kolorowe i czytelne. Pokryto je lakierem błyszczącym, dzięki czemu można po nich pisać wielokrotnie załączonym flamastrem i napisy zmazywać ściereczką. Wydaje mi się, że jako zabawka przeznaczona dla młodszych dzieci i w dodatku służąca do wielokrotnego użytku, to karty powinny być wykonane z grubszego papieru. Przy tak dużym formacie łatwo je zgiąć.

Znam Literki 1

Całość zapakowana jest w ładnie wyglądającą i starannie wykonaną kartonową walizeczkę z uchwytem, wygodną zarówno do przechowywania zabawki jak i do przenoszenia jej. Zamknięcie opakowania jest tak pomyślane, że zawartość nie wypadnie ze środka nawet gdy nie domkniemy wieczka. I to jest duża zaleta zabawki z dużą ilością elementów.

Znam-Literki_ikona

Na 24 kartach z jednej strony znajduje się wizerunek dużej litery ze strzałkami wskazującymi kierunek pisania oraz liniami przerywanymi do pisania po śladzie, a z drugiej wizerunek dużej i małej litery oraz przykładowy rysunek i wyraz związany z daną literą.

Znam Literki

Znam-Literki_4

Dodatkowo jest 7 kart dwustronnych z prostymi wyrazami do pisania po śladzie oraz 1 karta z polskimi literami diakrytycznymi, czyli tymi z ogonkami, tj. ą, ę, ć, ń, ó, ś, ź, ż.

Znam LiterkiZnam Literki

Jest to fajny zestaw do nauki liter, pierwszych prób pisania tych liter, kojarzenia wyrazów zaczynających się na daną literę, a dla najmłodszych do rozpoznawania obrazków i nazywania ich. Przydatną funkcją jest możliwość wielokrotnego pisania po kartonikach i ćwiczenia pisania liter, a także ćwiczenia precyzji rysowanych linii. Zastrzeżenia mam do pokazanego sposobu pisania liter A, M i N, które w piśmie kaligrafowanym pisze się zaczynając od dołu a nie od góry. Ten sposób może wyrobić u dziecka nieprawidłowy nawyk, który potem ciężko będzie zmienić. Warto aby rodzice pokazali jak prawidłowo pisać te litery.

Znam Literki

Na kartach z wyrazami do napisania na tym etapie nauki przydałby się jednak rysunek obrazujący dany wyraz, aby dzieci łatwiej kojarzyły co piszą i lepiej to zapamiętały.

Znam Literki 7

 

Producent:/wydawca: Bright Junior Media
ISBN: 978-83-63494-07-0
Cena: ok. 35 zł

Sprawdź również:

Możesz również polubić…