Deszczowa chmurka PLUI

Jakiś czas temu dostaliśmy do przetestowania prostą i ciekawą zabawkę kąpielową – Deszczową chmurkę PLUI. Producent zaleca ją dla dzieci w wieku od 2 lat. Chmurka jest dosyć duża (9,2 x 7,4 x 7 cm), więc mniejsze i drobniejsze dzieci będą potrzebowały w tej zabawie pomocy dorosłych.

Mimo tego, że jest to zabawka dla maluchów, to zauważyłam, że starszaki też chętnie po nią sięgają w czasie kąpielowych harców w wannie. Zainteresuje zarówno dzieci niezbyt lubiące kąpiele, a zwłaszcza moczenie głowy oraz ze które uwielbiają kąpiel i zabawę w wodzie.

 

Zasada działania chmurki jest prosta: zanurzamy zabawkę w wodzie, czekamy aż napełni się wodą, a następnie zaczynamy zabawę w deszczową pogodę. Deszczyk pada, gdy otwór w górnej części chmurki jest odsłonięty. Zatykając otwór paluszkiem sami decydujemy, kiedy deszczyk pada, a kiedy nie. Proste zjawisko fizyczne, a maluchom wydaje się że to magia i sprawia wiele radości.

źródło: http://www.babymama.pl moluk-plui-rain-cloud-baby-toy-1

Jak każda zabawka do kąpieli, wewnątrz chmurki po jakimś czasie może osadzać się brud z wody i mydła. Na szczęście producent o tym pomyślał i zabawkę można otworzyć i dokładnie umyć. W środku nie ma żadnych trudno dostępnych zakamarków, więc po każdym wyczyszczeniu zabawka wygląda jakby była nowa. Najlepiej taką procedurę wykonywać po każdym użyciu. Do otwarcia chmurki trzeba użyć trochę siły, więc małe dziecko będzie miało problemy żeby samemu tego dokonać.

Zabawka sprawi frajdę zarówno w kąpielach w domu, na basenie czy na wakacjach nad morzem lub jeziorem. W takich warunkach jej zaletą jest także to, że nie tonie.

Chmurka wykonana jest z twardego białego plastiku, bardzo odpornego, ale mimo wszystko należy uważać, żeby dziecko nie rzuciło chmurką np. na lustro łazienkowe. Chmurka na pewno wyjdzie z takiego zderzenia bez szwanku. Producent deklaruje, że zabawka nie zawiera bisfenolu, ftalanów ani lateksu.

 

Producent: Moluk
Cena: ok. 35 zł
Kraj produkcji: Chiny

 

Deszczowa chmurka PLUI oraz zdjęcia zostały udostępniona redakcji przez sklep www.babymama.pl.

 

 

Sprawdź również:

Możesz również polubić…