„Księga pomysłów. Krok po kroku”

Ostatnio w sieci sklepów Biedronka dostępna była w atrakcyjnej cenie 19,90 zł książka pełna świetnych pomysłów na prace plastyczne dla dzieci pt. „Księga pomysłów. Krok po kroku” z serii „Każde dziecko to potrafi„. Jest to świetna skarbnica pomysłów na twórcze spędzenie czasu z dzieckiem, o każdej porze roku. W tej książce znajdziemy zarówno pomysły na własnoręcznie wykonane zabawki, jak i ozdoby świąteczne oraz dekoracje domowe.

Jest to dosyć obszerna pozycja o objętości ponad 200 str. Książka jest bardzo ładnie wydana, oprawiona w twardą okładkę, a wydrukowana jest na papierze kredowym. Bardzo przyjemnie się ją czyta i przegląda. Może być również bardzo ciekawym i eleganckim prezentem.

Treść książki podzielona jest na następujące tematy:
• zabawki z tkanin,
• ozdoby wielkanocne,
• pomysły na lato,
• pomysły na jesień,
• pomysły na zimę,
• ozdoby bożonarodzeniowe
• nawlekanie koralików.

     

Każdy rozdział poprzedzony jest krótkim wstępem zapowiadającym co będzie można stworzyć przeglądając poszczególne strony. Niektóre z nich uzupełnione są również w cenne porady dotyczące wykonywania prac daną techniką plastyczną.

Każdy przedmiot do wykonania opisany jest na dwóch stronach i zawiera dokładną instrukcję wykonania danego elementu – zarówno w formie opisowej, jak i obrazkowej. Osobno wyszczególnione są materiały potrzebne do wykonania pracy plastycznej.

Bardzo dobrym dodatkiem do tej książki są szablony do odrysowania i wycięcia, potrzebne do wykonania niektórych prac.

W związku z objętością książki brakuje mi tutaj jedynie możliwości łatwego odnajdywania poszczególnych rozdziałów z pominięciem czytania spisu treści, czyli np. oznaczenia tym samym kolorem obramowania stron należących do tej samej tematyki. W tej chwili każda strona ma ramkę w innym kolorze. Odnajdywanie rozdziałów jest ułatwione w ten sposób, że na każdym narożniku strony opisany jest tytuł rozdziału.

Wydawnictwo: Buchmann
Autorzy: Deák Istvánné, Kiresné Vincze Ilona, Zámbó Béláné
ISBN: 978-83-76700-04-5
Objętość: 224 str.
Format: 21 × 29,5 cm
Oprawa: twarda
Cena: ok. 33 zł

Źródło fot.: http://www.buchmann.com.pl

Sprawdź również:

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. herbata pisze:

    kurcze, fajna. chyba zacznę robić zakupy w biedronce, bo książeczka jest super, a cena przystępna:)

  2. olcia pisze:

    Polecam. Dzisiaj widziałam jeszcze dostępne w Biedronce w cenie 19,90 zł. Więc chyba będzie tam leżało do wyczerpania zapasów.