Kulinarne zabawy dla niejadków

Niejadków, lub dzieci marudzących i wybrzydzających przy jedzeniu jest wiele i rodzice często muszą wymyślać różne sposoby, żeby zachęcić je do zjedzenia zdrowego i zróżnicowanego posiłku.

Jednym ze sposobów jest przygotowanie posiłku, który będzie wyglądał nietypowo, ciekawie i zabawnie. Powszechnie wiadomo, że jemy głównie oczami, więc niejadka bardziej skusi kanapka w kształcie pszczoły, kotka czy ptaszka niż zwykła bułka z szynką. Z pomocą przy wymyślaniu projektów może przyjść np. książka „Kulinarne zabawy dla niejadków”. Znajdziemy w niej kilkadziesiąt pomysłów na przyrządzenie posiłków. Tytułowa zabawa to też zachęcenie, aby dzieci włączyć w przygotowania i żeby nie jedzenie, ale robienie kanapek było świetną rozrywką i zabawą. W przypadku mojej córki zauważyłam, że taka metoda działa, gdy sama zrobi taką fajną kanapkę, to zjada ją ze smakiem i jeszcze wszyscy domownicy muszą się poczęstować.

Książka jest bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie, więc będzie bardziej trwała i wygodniejsza przy częstym używaniu. Dużo ilustracji i instrukcje krok po kroku pozwalają na proste przygotowanie potraw.

Książka może być również przydatna dla rodziców, urządzających samodzielnie przyjęcia dla dzieci. Ciekawe kanapeczki mogą być świetną ozdobą stołu i odciągnąć uwagę dzieci od mniej zdrowych przekąsek, jak np. czipsy.

Wydawnictwo: Firma Księgarska Jacek Olesiejuk
Objętość: 128 str.
ISBN: 978-83-7708-432-8
Cena: ok. 20-25 zł 

Sprawdź również:

Możesz również polubić…