A oto produkt wypatrzony przeze mnie na Targach Świat Dziecka – osłonka do mycia włosów dziecka. Uważam, że to bardzo fajny gadżet-pomocnik dla rodziców przeżywających katusze w czasie mycia włosów swoim dzieciom. Nie każdy maluch i straszak lubią ten zabieg pielęgnacyjny i, co wiem z własnego doświadczenia, może on powodować frustrację zarówno rodzica jak i dziecka. Z powodu strachu przed myciem włosów i zalewaniem twarzy wodą i pianą, kąpiel przestaje być przyjemna, i dzieci często próbują jej unikać.

Różni producenci proponują różne rozwiązania tego problemu, ale przyznam, że Lil Rinser podoba mi się najbardziej. Osłonka wykonana jest z plastiku i zawiera silikonową uszczelkę, która przywiera do twarzy dziecka. Dzięki temu powstaje blokada nieprzepuszczalna dla wody i piany. Uszczelka ta tworzy wewnątrz osłonki kanalik, którym woda ścieka po bokach głowy, do jej tylnej części, za uszami. W ten sposób zarówno twarz, oczy, jak i uszy są chronione przed zalaniem.

Osłonkę bardzo łatwo zakłada się na głowę dziecka. Posiada wygodny uchwyt do przytrzymywania jej w czasie spłukiwania włosów z piany. Małym dziewczynkom ta osłonka też się na pewno spodoba, bo będą w nich wyglądać jak małe królewny z koroną na głowie.

Dostępne kolory: fioletowy, niebiesko-różowy, żółto-granatowy.

Cena: ok. 50 zł
Producent: Lil Rinser
Dystrybutor w Polsce: Baibin Ewa Gronkowska

Fot. udostępnione przez dystrybutora. Dziękujemy!

Sprawdź również: