Wader_boxPolska firma Wader jest mi znana od bardzo wielu lat, od czasów kiedy sama kilka lat wcześniej przestałam być dzieckiem, nie miałam jeszcze własnych dzieci i miałam przyjemność bawić się z dziećmi mojej siostry. A że to byli dwaj chłopcy, więc samochody stanowiły podstawowe wyposażenie ich pokoiku. Wśród nich znalazło się kilka „Waderów”. W porównaniu z większością innych produktów, wyróżniały się jakością wykonania i dużą odpornością na zniszczenie. O trwałości może także świadczyć fakt, że zabawkami po moich siostrzeńcach bawiła się jeszcze wiele lat później moja córka. Dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy otrzymałam przesyłkę od Wadera z samochodem do przetestowania – czyli śmieciarką.

Nazwanie śmieciarki z serii Super Truck Wadera po prostu samochodem może być mylące dla osoby, która jej wcześniej nie widziała. To nie jest zwykły samochód, to jest olbrzymia ciężarówka z przyczepą i dźwigiem. Długość tego pojazdu to prawie 80 cm! Na widok pudła z tak wielkim samochodem, w oczach naszych własnych i zaprzyjaźnionych dzieci zauważyłam zachwyt, bez względu na to, czy był to chłopak czy dziewczyna. Taki samochód robi wrażenie na dzieciach.

Gabaryty stanowią zarówno wadę, jak i zaletę. Super Truck nie nadaje się na prezent niespodziankę, który upchniemy na dnie szuflady czy szafy, bo się tam po prostu nie zmieści. Nie polecam też zakupu go, gdy mamy małe mieszkanie, bo zajmuje naprawdę dużo miejsca, chyba że zamierzamy przechowywać go na balkonie. Duży rozmiar zabawki sprawia, że jest ona bardziej odporna na zniszczenie. Większość elementów jest duża i solidna, wykonana z grubego, dobrze połączonego ze sobą tworzywa sztucznego. Brakuje małych, podatnych na rozerwanie elementów. Wszelkie otwory są duże, więc jest małe prawdopodobieństwo, że paluszek lub inna mała zabawka gdzieś utknie i będzie problem z jej wyjęciem. Producent naprawdę zadbał o jakość wykonania, mimo wielu płaskich elementów z otworami, nie ma na nich ostrych krawędzi, więc dzieci mogą się bawić bezpiecznie.
Wader_8

W skład zestawu Śmieciarka wchodzą: szoferka, przyczepa oraz 4 kontenery na śmieci. Możliwość rozłożenia zestawu na części urozmaica zabawę. Dzieci mogą się bawić całym zestawem lub każdym elementem z osobna.
Wader_1

Przyczepę można połączyć z szoferką na 2 sposoby: na sztywno, bez możliwości skrętu (przydatne gdy „autko” jest ciągnięte na sznurku lub pchane) oraz z możliwością skręcania. Łączenie tych elementów jest łatwe i nie sprawia dzieciom żadnej trudności. Warto nie podpowiadać dziecku jak to zrobić i pozwolić mu samemu odkryć, dlaczego w podstawie ciężarówki są 2 dziury i do czego mogą służyć.
Wader_2
Wader_3
Wader_4

Przyczepa ma od spodu rozkładaną podstawkę, która zapobiega przewracaniu się jej, gdy jest odłączona od szoferki. Podstawkę rozkłada się przy pomocy bocznego pokrętła.
Wader_5

Atrakcją tego zestawu jest ruchome, skrętne ramię dźwigu, które służy do ładowania pojemników ze śmieciami na przyczepę. Obsługa jego jest bardzo prosta, a wszystkie elementy poruszają się płynnie, bez zgrzytów i zacinania się.

Pojemniki są duże, z szerokimi otworami przez które zmieszczą się śmieci wykonane np. z klocków typu Lego. Wyładowanie śmieci jest łatwe dzięki otwieranej podstawie pojemnika. Podoba mi się, że pojemniki są w kolorach popularnych przy segregacji śmieci. Dzieci w trakcie zabawy mogą się oswajać z tematem segregacji.
Wader_6 Wader_7

Z przodu ciężarówki znajduje się otwór służący do przymocowania sznurka do ciągania. Brakuje mi w tym zestawie właśnie tego sznurka, który mógłby być dołączany do zestawu. Zapewne tak się dzieje z powodów bezpieczeństwa, ale sama spotykałam się wiele razy z problemem szukania na szybko jakiejś wstążki, sznurka lub sznurowadła, bo dziecko chciało koniecznie samochodzik ciągnąć za sobą. I w takiej sytuacji żałowałam, że producent od razu o tym nie pomyślał. Gdy nie mamy sznurka to pojazd możemy ciągnąć przy pomocy ramienia dźwigu, ale wtedy pojemniki łatwo spadają z przyczepy, gdyż nie mają żadnego dodatkowego mocowania, które unieruchomiłoby je na przyczepie. Brakuje również jakiegoś uchwytu za który można by chwycić i przenieść całe auto.

Śmieciarka jest duża i jej cena również do małych nie należy. Ale dostajemy za nią produkt duży, dobrze wykonany, który może posłużyć wiele lat i ucieszyć wiele dzieci.

Producent: Wader-Woźniak Sp. z o.o.
Cena: od 80 zł

 

Sprawdź również: