shaun_16Jakiś czas temu opisywałam książeczki edukacyjne dołączane do zestawów Happy Meal w sieci McDonalds. Widziałam w tym dobry kierunek działań marketingowych firmy. Zamiast kolejnego plastikowego rupiecia, którym dziecko bawi się tylko w czasie jedzenia zakupionego posiłku, a potem najczęściej wyrzuca go razem z tacą – otrzymaliśmy ciekawe książeczki.

Teraz do zestawów dołączane są kuchenne gadżety z lubianym przez dzieci, a także przez moją córkę – Barankiem Shaun. Można by się zastanawiać czy to nie kolejne plastikowe, nikomu niepotrzebne zabawki, ale mi się podobają ze względu na użytkowość i wzornictwo. Część z nich może posłużyć jako zabawki, które po kilku zabawach i tak trafią do kosza, ale niektóre posłużą nam dłużej, wykorzystywane do różnych celów.

Do wyboru mamy kilka produktów:

1. Dozownik do sosu – początkowo pomysł mi się podobał, a moja córka była zachwycona. Jednak w pojemniczku mieści się jednorazowa porcja sosu i kranik jest trochę za nisko, więc pojazd musi wjechać na talerz. Dzieci będą bardzo zachwycone, a rodzice trochę mniej 🙂 Ale sam pomysł jest zabawny.
shaun_3
shaun_6

2. Jajko minutnik, a właściwie sekundownik. Po nakręceniu odlicza czas 15 sekund, i po jego upływie baranek w śmieszny sposób wychyla się – wyskakuje z jajka. Ulubiony gadżet z tej serii mojej córki. Dla rodziców może być trochę irytujący dźwięk odliczania. Pewnie właśnie dlatego tylko 15 sekund jest odliczane, bo uszy rodziców mogłyby nie wytrzymać minuty lub trzech tego brzęczenia 🙂
shaun_12 shaun_11

3. Miseczka – to jest chyba najbardziej przydatny gadżet – miseczka z pokrywką w kształcie baranka. Przydatna nie tylko na spacer czy wyjazdy, ale np. jako pojemnik na słodycze, przekąski lub drobiazgi w domu.
shaun_2
shaun_4
shaun_1

6. Łyżeczka – ten produkt przeznaczony będzie raczej dla tych mniejszych pociech bo łyżeczka jest malutka, ale za to zabawna. Po przesunięciu dźwigni owieczka pokazuje język. Na pewno rozbawi to dzieciaki.
shaun_13 shaun_14 shaun_15

4. Mikser – ręczny mikser do mieszania, np. napojów.
shaun_8

5. Pudełko na kanapki – podobnie jak miseczka, bardzo przydatne, zwłaszcza teraz gdy zbliżają się wakacje, okres wycieczek czy podróży. Na jesieni przyda się na kanapki do szkoły.
shaun_5
shaun_7

7. Taczka na jajko – bardzo zabawna podstawka na jajko na miękko, które może wjechać z rozpędem na stół. Przyda się także w trakcie pieczenia ciast do robienia wzorków, kółko taczki zostawia na cieście ślady kopytek baranka. Tego jeszcze nie miałyśmy okazji wypróbować, ale na pewno to uczynimy.
shaun_17
shaun_18

8. Skuter – pojazd do przewożenia drobnych przekąsek, ze zdejmowanym pojemnikiem transportowym.
shaun_9
shaun_10

Wprowadzenie tych zabawek do sieci zostało powiązane z organizacją konkursu rodzinnego. Aby wziąć w nim udział wystarczy posiadać jedną z powyższych zabawek z barankiem Shaun i zrobić wspólne rodzinne zdjęcie w trakcie przygotowywania posiłku przy użyciu tej zabawki. Zasadą wyłonienia zwycięzcy będzie uzyskanie przez niego największej liczby głosów od internautów. Szczegóły konkursu dostępne sa na stronie www.happymeal.pl i www.facebook.com/McDonaldsPolska

Baranek-Shaun-w-Happy-Meal

Sprawdź również: