Poznań – Wrocław – Storytelling – bezpłatne zajęcia z jęz. angielskiego

W najbliższym tygodniu w Poznaniu i we Wrocławiu odbędą się pierwsze zajęcia z planowanego cyklu spotkań nauki języka angielskiego metodą – storytelling. Organizatorem spotkań jest British Council. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-7 lat.

storytelling_harmonogram

Metoda storytelling polega na opowiadaniu bajek i wierszyków, śpiewaniu piosenek i wspólnej zabawie – a wszystko w języku angielskim. Bazuje ona na naturalnych predyspozycjach małych dzieci, które im wcześniej poznają nowy język, tym szybciej się go uczą, wykorzystując te same metody, jak przy nauce mowy ojczystej.

Zajęcia będą składały się z dwóch części: zajęć dla dzieci oraz warsztatów dla rodziców dotyczących nauki języka poprzez czytanie i opowiadanie historyjek. Uczestnicy otrzymają również opracowany przez specjalistów British Council poradnik, zawierający pomysły na to, jak wspierać swoje dziecko w nauce języka obcego.

Udział w Storytelling z British Council jest bezpłatny. Spotkania będą odbywać się w trzech oddziałach Bibliotetki Raczyńskich w Poznaniu oraz w czterech oddziałach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu..

Zgłoszenia przyjmowane są w filiach Bibliotek oraz drogą mailową: Monika.Michalska@britishcouncil.pl. Zgłoszenie jest ważne po otrzymaniu potwierdzenia e-mailem.

BritishCouncil3 BritishCouncil4 BritishCouncil5

 

Fot. udostępnione przez organizatora.

Sprawdź również:

Możesz również polubić…