Warszawa – Rodzinna Niedziela w Muzeum Niepodległości

Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza na kolejną edycję „Rodzinnej Niedzieli w Muzeumƒ‘‘, w czasie której rodzice wraz z dziećmi będą mieli okazję ciekawego spędzenia niedzielnego popołudnia. Tematem tego spotkania będą sylwetki nietypowych żołnierzy. Takie wydarzenia to świetna okazja do popularyzacji wśród dzieci wiedzy historycznej, przekazania im ciekawych informacji w ciekawy sposób, a także wzbudzenie ich zainteresowania zbiorami muzeów.

W czasie zajęć uczestnicy obejrzą wystawy stałe i czasowe, wysłuchają od przewodnika ciekawostek dotyczących ekspozycji oraz obejrzą specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną. Na podstawie wiadomości, które uzyskają i własnych obserwacji, będą musieli rozwiązać kilka zadań przygotowanych przez organizatorów. Będą to zarówno zadania plastyczne, quizy z pytaniami dotyczącymi wystaw, a także zabawy w poszukiwanie konkretnych elementów wśród ekspozycji.

Rozwiązanie zadań będzie angażować całą rodzinę, więc jest to dodatkowy argument za tym, aby wybrać się na to spotkanie. Dzieci ucieszą się, że będą mogły zrobić coś wspólnie z rodzicami, a nie tylko w ich obecności.

Spotkanie przeznaczone jest dla rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (kl. 0-3 szkoły podstawowej).

Miejsce: Muzeum Niepodległości w Warszawie, Al. Solidarności 62
Godziny zajęć: 11:00 lub 13:00
Informacje oraz relacja z poprzedniej edycji: http://www.muzeumniepodleglosci.art.pl/rodzinne_niedziele.php
Zapisy: edukacja@muzeumniepodleglosci.art.pl, tel. 22 827 96 43
Wstęp: bezpłatny

Projekt „Rodzinnych Niedziel w Muzeum Niepodległości” będzie kontynuowany do czerwca, w każdą trzecią niedzielę miesiąca, tj. 18 marca, 15 kwietnia oraz 20 maja. 17 czerwca nastąpi oficjalne podsumowanie efektów, a najtrwalsi i najdociekliwsi uczestnicy zostaną nagrodzeni.

fot. www.muzeumniepodleglosci.art.pl

Sprawdź również:

Możesz również polubić…