Seria książek dla dzieci „… na ulicy Czereśniowej”

aca7f33a1c65770265c0287bb8bOd jakiegoś czasu poszukując w bibliotece ciekawych pozycji do czytania, moja córka wypatruje kolejnych części książek z serii „…. na ulicy Czereśniowej”. Seria składa się z 4 książek opowiadających życiu na tytułowej ulicy, w różnych porach roku. Tak więc do wyboru mamy takie tytuły: „Wiosna na ulicy Czereśniowej”, „Lato na ulicy Czereśniowej”, „Jesień na ulicy Czereśniowej” i „Zima na ulicy Czereśniowej”.

Ulica Czereśniowa to pozycja dla dzieci lubiących obrazki, lubiących wyszukiwać szczegóły i opowiadać samodzielnie historyjki. Jest to książeczka obrazkowa, nie ma w niej żadnego tekstu, żadnej opowieści. Treść tworzą ilustracje, bardzo szczegółowe, zabawne, opowiadające o życiu mieszkańców ulicy Czereśniowej i jej okolic. Na poszczególnych stronach możemy odnaleźć te same postaci znajdujące się w różnych miejscach o różnych porach dnia. Śledząc te postaci możemy domyśleć się jak spędzili dzień, co im się przydarzyło i sami o tym opowiedzieć, a jeszcze lepiej – zachęcić do tego dziecko.

LatoulicaCzeresniowa
wiosnanaulicyCzeresniowej

Kolejną propozycją zabawy z tą książką jest wyszukiwanie wskazanych elementów na każdej stronie. Moja córka uwielbia takie zabawy i ma przy tym wiele uciechy, obserwując przygody poszczególnych osób lub zwierząt. Obrazki mogą również służyć ćwiczeniom w liczeniu obiektów, nazywaniu tego co widzimy na obrazkach. Jest to więc propozycja zarówno dla najmłodszych dzieci, które w książkach skupiają się głównie na obrazkach, jak i dla starszych lubiących szukać różnic, szczegółów i opowiadać historyjki.

wiosnaulicaCzeresniowa
ZimanaulicyCzeresniowej
Nie są to książki kieszonkowe, które bez problemu zabierzemy ze sobą do torebki na spacer, czy na wycieczkę, gdyż format jest dosyć duży – 26 × 34 cm, a kartki są sztywne, wykonane z grubego kartonu. Nie jest to więc podręczna publikacja, ale jest bardzo odporna na wielokrotne przeglądanie. Biorąc pod uwagę to, że książka byłaby świetna do zabierania ze sobą w miejsca, gdzie dziecko potrzebuje czasami zajęcia, żeby się nie nudzić, wydawca mógłby pomyśleć o jej kieszonkowej wersji. Ilustracje byłyby mniejsze i czasami pewnie przydałaby się lupa, ale jest to sprawdzony motyw np. w serii „Where’s Wally?”.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dwie Siostry
ISBN: 978-83-608-5090-9
Ilustracje: Rotraut Susanne Berner
Format: 26 × 34 cm
Oprawa: twarda
Objętość: 14 str.
Cena: ok. 30 zł

Źródła zdjęć: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Sprawdź również:

Możesz również polubić…