Kredka-kula Ses Creations dla maluchów

Jeżeli chcemy dzieci jak najwcześniej wprowadzić w świat rysowania i kolorowania, to powinniśmy zaopatrzyć się na początku w kredki przeznaczone dla tych najmłodszych maluchów. Dziecko w wieku 1-2 lat nie umie jeszcze prawidłowo trzymać tradycyjnej kredki i może mu to sprawiać trudność w rysowaniu i zniechęcić do tej czynności. Tak małe dzieci chwytają większość rzeczy jeszcze pełną dłonią, bo paluszki mają jeszcze mało sprawne i zwykła kredka często w nich wypada. Producenci artykułów plastycznych pomyśleli już o tej grupie odbiorców i produkują zestawy przeznaczone specjalnie dla nich, przystosowane do trzymania całą dłonią.

Opisywałam już kredki-klocki Block Crayons, dostosowane do małych rączek. Dzisiaj przedstawię inny produkt – 6 kredek w jednej – kredka-kula Ses. Jest to bardzo wygodny produkt, gdyż w tej jednej bryle dziecko ma do dyspozycji 6 kolorów kredek.

Wystarczy za każdym razem w inny sposób chwycić kulę i można rysować. Taka budowa kredki, zapobiega bałaganowi, jaki mogą stworzyć dzieci rozsypując materiały plastyczne po podłodze. Pomysł fajny, zwłaszcza gdy chcemy kredki wziąć ze sobą np. na spacer lub do samochodu.
Producent proponuje również ten produkt w wersji do kąpieli. Zmywalną kredką można rysować po ciele oraz po ścianach w łazience. Przy tego typu produktach należy jednak pamiętać, żeby kredek nie zostawiać w wodzie po kąpieli, gdyż rozmiękają i wypłukują się.

 

Producent: Ses
Cena: ok. 20 zł

Źródło fot.: http://www.ses.nl

Sprawdź również:

Możesz również polubić…