Rysowanie to świetna zabawa dla dzieci i bardzo edukacyjna. Pobudza wyobraźnię, rozwija umiejętności manualne, wzmacnia koordynację ręka-oko. Jednak najmłodszym szkrabom trzymanie tradycyjnych kredek sprawia jeszcze trudność, a na dodatek mogą się one w małych rączkach łatwo połamać. Rozwiązaniem tego problemu jest kupienie grubych kredek lub takich dostosowanych do małych rączek.

Znalazłam bardzo fajne kredki, które jednocześnie można używać jako klocków. Świetny pomysł dla maluchów, które na jednej czynności nie są w stanie długo się skupić. Po próbach malarskich dziecko może z kredek zbudować różne budowle, a potem znowu wrócić do rysowania. Kredki są w kształcie klocków i zwierzątek więc zabawa może być też tematyczna. Kredki są krótkie i pogrubione na końcu, dzięki czemu dziecko może trzymać je całą dłonią, a nie między paluszkami, co jest dla niego łatwiejsze i wygodniejsze.

Kredka pojedyncza ma wymiary: 2,5×2,5×5 cm, a podwójna: 2,5x6x5 cm.

W Polsce dostępne są zestawy po 7, 12 i 20 kredek.

Cena: 20 zł, 30 zł, 50 zł w zależności od wielkości zestawu.

Producent: Block Crayon Wooky

Za granicą można też kupić zestaw z kolorowanką zawierający 5 kredek oraz 48 rysunków do pokolorowania spiętych w kołonotatnik oraz zestaw z pudełkiem w kształcie domku, w którym można przechowywać kredki oraz w którym chowa się rulon z arkuszem kolorowanek do rozwijania. Ten zestaw zawiera 18 kredek.

Sprawdź również: