Filcowe robótki

źródło: http://www.stnux.pl/poduszka_sowa_brazowaSezon urodzinowy nigdy się nie kończy i przy okazji takich imprez można zobaczyć co w danym momencie jest modne i chętnie kupowane dla dzieci. Jeżeli chodzi o prezenty urodzinowe, które kupujemy dla innych dzieci – koleżanek i kolegów naszych pociech, to mam wrażenie, że przeciętnie koszt prezentu to ok. 50 zł. Takie prezenty są najbardziej popularne. Jak mogłam zauważyć przy okazji urodzin mojej córki i jej koleżanek, to teraz jednym z prezentów na topie są wszelkie rodzaju wyszywanki, a właściwie zestawy do wyszywania. W związku ze zbliżającym się sezonem na prezenty (Święta) jest to ciekawa propozycja na prezent dla dziewczynki, a może i nawet chłopca. Choć przyznam, że w ofercie znajdziemy raczej dziewczyńskie zestawy. Pomysł jest moim zdaniem fajny, a wykonanie w większości przypadków ciekawe i zachęcające dzieci (dziewczynki) do tego typu aktywności. Patrząc po mojej córce, to widzę że przedmioty własnoręcznie wykonane cieszą się większym „poważaniem” i pokazywane są z dumą i w inny sposób traktowane niż pozostałe „kupne” zabawki.

Na początek opiszę serię Filcowe Robótki, z której zestawami miałam już kilka razy do czynienia, a trzeba przyznać, że jest w czym wybierać.
W skład tej serii wchodzi kilka zestawów różnego rodzaju przedmiotów, które dzieci mogą same „uszyć”. Znajdziemy tu, np. torebki, portfele, walizki, poduszeczki, przytulanki, laleczki itp.

W zestawie otrzymujemy gotowe kawałki filcu, igłę, nici i wszelkie ew. dodatki i ozdoby. Każdy element należy własnoręcznie przyszyć. W zestawie znajdziemy również dokładną instrukcję obsługi, dzięki której dziecko jest w stanie samo przygotować zabawkę. Na opakowaniu znajdziemy również zdjęcia gotowego produktu aby dziecko zobaczyło jak ma docelowo wyglądać efekt jego pracy.

żródło: http://www.stnux.pl/torba_sowa_rozowaźródło: http://www.stnux.pl/filcowa_laleczka_marysiaźródło: http://www.stnux.pl/portfelik_sowa_rozowyźródło: http://www.stnux.pl/poduszka_kwiatyźródło: http://www.stnux.pl/torebka_niebieska_motyl_1źródło: http://www.stnux.pl/filcowy__organizer_zielony_z_sowa

Każdy element materiału – filcu jest odpowiednio przycięty i nie ma potrzeby używać nożyczek i docinać ozdób do danego zestawu.

Każdy kawałek materiału ma odpowiednie dziurki pokazujące małej szwaczce, gdzie należy wbić igłę z nitką. Otwory są na tyle duże, że załączona do zestawu igła łatwo przez nie przechodzi i szycie nie będzie sprawiało dziecku problemu. Dzięki temu ścieg jest ładny, równomierny i przy minimalnym skupieniu na pracy można uzyskać ładny efekt końcowy.

Poziom bezpieczeństwa zabawy w szycie jest większy niż przy wykorzystaniu tradycyjnych akcesoriów, które mamy w domu, gdyż igła jest plastikowa i tępo zakończona. Jest też jest dosyć elastyczna, więc łatwo ją przewlekać przez dziurki w materiale. Nawlekanie także nie powinno sprawiać trudności, gdyż oczko jest całkiem duże, a grubość nici nie jest mikroskopijna.

Kolory są stonowane i wpadające w pastele. Miłośniczki różu oczywiście znajdą coś dla siebie.

Zestawy do szycia przeznaczone są – w zależności od rodzaju – dla dzieci w wieku od 3 lat, ale myślę że realnie można je dać dziecku w wieku od 5 lat. Aby wykonać jakiś przedmiot potrzebna jest umiejętność minimalnego poziomu precyzji i skupienia. A największą satysfakcję dziecko będzie miało wykonując np. torebkę własnoręcznie.

Zestawy są różne i można znaleźć coś ciekawego dla dziewczynek o różnych gustach i upodobaniach. Przykłady pokazuję poniżej. Zachęcam do pokazywania dzieł waszych pociech oraz komentowania tego produktu oraz dzielenia się Waszymi opiniami na jego temat. Dajcie znać który zestaw najbardziej Wam się podoba.

 

Ceny: od 16 zł wzwyż, w zależności od zestawu.

Przetestowany zestaw pochodzi od importera i dystrybutora STnux Chiliński i Wspólnicy Spółka jawna.

Sprawdź również:

Możesz również polubić…