Skaczące kapelusiki to prosta i wciągająca gra zręcznościowa dla 1-3 osób. Zasady są bardzo proste i nawet dzieci poniżej 2 roku życia mogą spróbować swoich sił. Oczywiście pod kontrolą rodziców, gdyż tytułowe kapelusiki są dosyć małe i kolorowe, i ciekawskie dzieci mogą próbować brać je do buzi.

Zestaw składa się z planszy z okrągłymi otworami, 3 wyrzutni oraz kapelusików – w sumie 9 szt., po 3 szt. każdego koloru.

Planszy nie wyjmuje się z pudełka. Narysowane są na niej kolorowe okręgi z wyciętymi otworami na kapelusiki. Każdy okręg ma inną punktację. Im bliżej środka tym więcej punktów można zdobyć.

Zadaniem graczy jest wystrzelenie kapelusika na wyrzutni, tak, aby trafić nim w dziurę na planszy. Każdy zawodnik ma 3 szanse.

Gdy wystrzelony kapelusik wpadnie do innego kapelusika umieszczonego już w otworze na planszy, to gracz zdobywa podwójną ilość punktów.

Jeżeli kapelusik wypadnie poza planszę, to próbę można powtórzyć. Jeżeli kapelusik wpadnie na planszę, ale nie trafi do otworu, to rzut pozostaje bez punktu.

Zasady punktacji:
– środek – 8 punktów
– zielony okręg – 5 punktów
– żółty – 3 punkty

Ta gra jest naprawdę wciągająca. Rozgrywki są krótkie i szybkie, i gracze wciąż chcą je powtarzać. Jest to też dobre dla młodszych dzieci, które nie potrafią się dłużej skupić na jednej czynności.

Dużą zaletą tej gry jest jej niska cena. Świetna rozrywka za małe pieniądze. Gra pozwala ćwiczyć zreczność, precyzję ruchów i celność. Dodatkowo jest to też dobra okazja do nauki podstawowych kolorów i nauki liczenia i dodawania w zakresie do 24.

Producent: Tegra
Cena: 10-15 zł

fot. zasoby własne

Podobne zasady ma gra firmy Jawo pt. „Skaczące czapeczki”. Ta gra jest przeznaczona dla 4 graczy. Jej cena wynosi ok. 15-20 zł.

fot. www.jawo.gd.pl

Obydwie gry są wyprodukowane w Polsce przez polskich producentów.

Sprawdź również: