White & Black – artykuły czarno-białe dla najmłodszych

Ostatnio dostaliśmy do obejrzenia i ocenienia kilka produktów polskiej firmy White & Black, która proponuje naszym najmłodszym pociechom akcesoria wykonane w 3 kontrastujących kolorach: białym, czarnym i czerwonym.

Muszę przyznać, że seria ta bardzo mnie zaintrygowała i chętnie się z nią zapoznałam. Jako rodzice lubimy kupować różne gadżety dla dzieci i często skupiamy się na tych najbardziej krzykliwych, kolorowych produktach. Wydają się one ładniejsze, ciekawsze i bardziej atrakcyjne dla dzieci. Ale czy rzeczywiście mamy rację? Czy maluch, który dopiero poznaje świat, którego oczy dopiero się rozwijają i dostosowują do odpowiedniego odbioru otoczenia nie dostaje oczopląsu przy całym tym kolorowym wyposażeniu? Czy malutkie dziecko, nie potrafiące skupić swojego wzroku na dłużej na jednym punkcie rozróżni tę różnorodność kolorów i wzorów, i odniesie jakiś pożytek z oglądania ich? Według opinii wielu specjalistów: psychologów, psychoterapeutów i okulistów, w tym pierwszym okresie najlepiej pokazywać dzieciom kolory i wzory mocno kontrastujące ze sobą. Takie zestawienie pobudza układ wzrokowy do rozwoju i dobrze wpływa na zachęcanie dziecka do nauki skupiania wzroku na określonych przedmiotach.

I właśnie bazując na takich pytaniach i odpowiedziach na nie firma White & Black proponuje rodzicom produkty w bardzo ładnych nietypowych wzorach, które myślę, że spodobają się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Wzory są nowoczesne, designerskie i dalekie od infantylnych, przesłodzonych misiów, kotków itp. rysunków, którymi jesteśmy atakowani w sklepach. Dodatkowo wzory te są dokładnie przemyślane i zaprojektowane tak, aby przyciągać wzrok naszych maluchów.

Z produktów, które miałam okazję obejrzeć bardzo podobał mi się ochraniacz do łóżeczka (wersja de Lux „Bajkowy Las”). Jest to produkt bardzo starannie i ładnie uszyty, z przyjemnej w dotyku bawełny, z miękkim wypełnieniem. Podoba mi się w nim także to, że jest to pełna osłonka całego łóżeczka, a nie tylko jego wezgłowia. Jest to bezpieczne dla dziecka, które wiercąc się po całym łóżeczku może obserwować nadrukowane obrazki i jednocześnie jest chronione przed urazami o szczebelki łóżeczka. Ochraniacz jest dwustronny. Jedna strona zawiera tylko obrazki czarno-białe, bardzo kontrastowe (białe kształty na dużym czarnym tle i odwrotnie), przeznaczone dla dzieci do 6 tygodnia życia. Jedynym kolorem jest czerwone obszycie brzegu ochraniacza. Druga strona jest mniej kontrastowa i zawiera kilka czerwonych elementów oraz wiele zabawnych rysunków – dla maluchów powyżej 6 tygodnia życia. Ochraniacz jest mocowany do łóżeczka przy pomocy tasiemek i w kilku miejscach posiada kieszonki w których możemy schować często używane przy łóżeczku drobiazgi, maskotki, smoczki itp. W wersji de Lux, obszycie z czerwonej tasiemki uzupełnione jest dodatkowo czerwonymi kokardkami, które ucieszą przesądnych rodziców i dziadków – uchronią przed „urokiem”.

Wysokość ochraniacza to 20 cm. Spełnia on funkcję ochrony przed urazami dla leżącego dziecka i jednocześnie nie ogranicza mu za bardzo widoku na resztę otoczenia w pokoju. A rodzice przebywający w tym samym pokoju z daleka widzą co się dzieje z dzieckiem. Z drugiej strony dosyć mała wysokość osłonki sprawia, że nie stanowi ona dobrej izolacji przed czynnikami zewnętrznymi przy zasypianiu dla niespokojnych i ciekawskich maluchów. Ale jak z każdym produktem, trzeba go wybierać według potrzeb dziecka.

Ochraniacz można prać w pralce w 40°. Bumpery dostępne są w różnych wersjach rozmiarowych: do łóżeczek 120×60 cm, 140×70 cm, oraz graficznych. Można kupić również niepełną osłonkę, zasłaniającą łóżeczko tylko w połowie (60× 60 cm). Pełny ochraniacz łóżeczka w wersji de Lux złożony jest z 4 elementów – 2 na dłuższe boki łóżeczka i 2 na krótsze boki, które przywiązujemy do szczebelków przy pomocy tasiemki. Taka budowa sprawia, że sami decydujemy jak bardzo chcemy osłonić łóżeczko, w całości czy tylko częściowo. Krótsze elementy można też wykorzystywać jako „książeczkę” do zabawy dla dziecka, które przebywa poza łóżeczkiem, np. w kojcu lub wózku. Ich w miarę mały rozmiar sprawia, że możemy je również zabierać ze sobą gdy wychodzimy z domu. W wersji standard otrzymujemy osłonkę jednoczęściową na całe łóżeczko.

Cena: od 129 zł (wersja standard 120×60 cm) do 195 zł (wersja de Lux 140×70 cm). 90 zł (wersja standard 60×60 cm).

 

Kolejny produkt, który bardzo zainteresował nasze testujące dzieciaki to szeleszcząca książeczka. Wykonana jest ona z materiału, a w środku zaszyta jest bardzo szeleszcząca folia. Zbudowana jest z 6 kwadratów o wymiarach 10 × 10 cm. Po rozłożeniu osiąga długość 53 cm. Książeczka ma formę rozkładówki. Po złożeniu jej boki można z dwóch stron spiąć przy pomocy rzepów. I te rzepy są dodatkowym elementem, który przyciąga uwagę dzieci – troczki wystają poza obręb książeczki, a rzepy mają inną fakturę w dotyku niż pozostałe elementy książeczki. Bardzo dużo elementów do zbadania paluszkami i oglądania. Moim zdaniem troczki powinny być troszkę dłuższe, żeby łatwiej było składać książeczkę.
Przydatnym elementem książeczki jest szlufka, dzięki której możemy zabawkę powiesić na karabinczyku, np. przy wózku lub przymocować do maty edukacyjnej. Dosyć duża metka producenta, przyszyta z jednej strony produktu, także jest elementem przyciągającym uwagę dzieci. Wzory prezentowane w książeczce to bardzo kontrastowe czarno-białe obrazki, które możemy również zobaczyć na ochraniaczu na łóżeczko. Książeczka obszyta jest czerwoną wstążką.
Produkt ten można prać ręcznie. Cena: 48 zł

 

Trzecim produktem czarno-biało-czerwonym, który mogę polecić jest materiałowa grzechotka-kwiatek w pięknym czerwonym kolorze z czarno-białymi płatkami. Przyznam, że grzechotka ta przyciągała nawet mój wzrok. Kwiatek jest dosyć duży (15 cm wysokości, 14 cm szerokości), ale dzięki temu, że jest miękki, to dziecku łatwo go chwytać, w dowolnym jego miejscu. Jego zakręcona łodyga pozwala małej rączce utrzymać kwiatek w dłoni.
Elementem bardzo interesującym dzieci i przyciągającym wzrok są czarno-białe, ruchome, szeleszczące płatki. Z tego co widziałam, to dzieci bardzo lubiły poruszać płatkami do góry i do dołu, oglądając dokładnie wzór na nich nadrukowany. Kwiatek ten jest dodatkowo grzechotką, z bardzo delikatnym i przyjemnym dźwiękiem grzechotania.
Tak jak w przypadku książeczki, dobrym pomysłem producenta było przyszycie dużej metki z zabawnym logo, które bardzo interesuje dzieci. Kwiatek można prać ręcznie. Cena: 46 zł

Produkty White & Black wykonane są z bawełny, a farby zastosowane w tkaninach są bezpieczne dla dzieci, i nie powodują alergii. Produkty te posiadają oznaczenie „Bezpieczny dla dziecka”. Są one bardzo ładne, starannie wykonane, częściowo ręcznie i przede wszystkim są polskie. Wspierajmy ładne rodzime produkty. Ceny tych produktów nie są niskie i mogą niektóre osoby zrażać, ale uważam, że za dobre produkty, nie będące masową produkcją, wykonane starannie, warto wydać trochę więcej pieniędzy. Zapewne będziemy opisywać kolejne produkty tej firmy, zabawki, śpiworki, poduchy, maty i inne.

Producent: White & Black
Produkt polski

Produkty do recenzji otrzymaliśmy od producenta – firmę White & Black. Dziękujemy!

Sprawdź również:

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Surrealistka pisze:

    Jak dla nas? RE-WE-LA-CJA! Tego na rynku brakowało!