Hocki klocki

Ostatnio wpadła mi w ręce informacja o klockach konstrukcyjnych dla dzieci o zabawnej nazwie Hocki Klocki.

Klocki wykonane są z ekologicznej szarej tektury. Podstawowy element jest kwadratowy o rozmiarach 40×40 cm i posiada wypustki umożliwiające łączenie go z innymi elementami. Do budowy można jeszcze wykorzystać elementy trójkątne, prostokątne i mniejsze kwadraty.

W sprzedaży dostępne są 3 zestawy klocków: zamki, domki i kosmos.


W czasie zabawy dzieci mogą budować konstrukcje zaproponowane przez producenta, lub wymyślać własne wzory. Jest to świetny pomysł na zabawę grupową, na spotkaniu z przyjaciółmi lub z rodzeństwem. Jak każda zabawa klockami pobudza to wyobraźnię, zwłaszcza przestrzenną, zachęca dzieci do kreatywności, wymyślania i realizowania własnych pomysłów. Wielkość elementów pozwala na budowanie dużych budowli, np. domków, wewnątrz których dzieci mogą się bawić lub mieć własne sekretne miejsce na swoje skarby.

Zabawki wykonane z kartonu mają jeszcze jeden atut – można je samodzielnie dowolnie ozdabiać, malować, a nawet wycinać, z obydwu stron. Konstrukcje zbudowane z takich kolorowych klocków nabierają ciekawego i niepowtarzalnego wyglądu.

Atutem hocków, w porównaniu z innymi zabawkami kartonowymi, jakie widziałam, jest to że można z nich budować dowolne elementy, a nie tylko budowlę wymyśloną przez producenta.

Przyznaję, że produkt mnie zainteresował i chętnie zobaczyłabym go na żywo. Najbardziej mnie interesuje jakość użytej tektury, czy jest przyjemna w dotyku i czy łatwo się na niej rysuje np. kredkami. Mam nadzieję, że uda mi się tego dokonać i będę mogła podzielić się wtedy bardziej szczegółowymi wrażeniami. A może ktoś z Czytelników ma te klocki i może podzielić się swoja opinią?

Produkt jest polski, wyprodukowany w naszym kraju.
Projektant i producent: Grupa projektowa odRzeczy.

Cena: 59 zł (kosmos), 79 zł (domki), 109 zł (zamki).

Hocki można kupić w www.sklep.odrzeczy.com.pl

Fotografie zostały udostępnione przez producenta.

 

Sprawdź również:

Możesz również polubić…