Klocki Culi

Klocki to najbardziej popularna zabawka dla dzieci. Lubią się nimi bawić się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Jest to też najczęściej kupowana zabawka dla dzieci. Dla najmłodszych kupujemy proste klocki drewniane, dla trochę starszych duże klocki plastikowe, a dla jeszcze starszych klocki typu Lego/Cobi. Z klocków można zbudować prawie wszystko, ogranicza nas tylko wyobraźnia, ilość klocków i rodzaj klocków jakie mamy do dyspozycji. Warto jednak różnicować dzieciom rodzaje posiadanych klocków, dzięki temu będą mogły poszerzyć swoje możliwości konstrukcyjne i „wyciągnąć” z zabawy jak najwięcej.

Do zestawu klocków jakie posiadają Wasze dzieci polecam dołączyć klocki przestrzenne Culi. Klocki zostały przetestowane przeze mnie i kilkoro dzieci, i uważam je za produkt warty polecenia.

W zestawie otrzymujemy 120 klocków w 4 kolorach (zielony, czerwony, żółty i niebieski) o 3 geometrycznych kształtach (kwadrat, trójkąt i pięciokąt). Każdy z nich wyposażony jest z boku w obrotowe zatrzaski, dzięki którym można łączyć je ze sobą. Połączenia między klockami są ruchome, więc zbudujemy np. domek z otwieranymi drzwiami lub oknami, lub pudełko z ruchomym wieczkiem. Tyle pomysłów ile budowniczych. Każdy klocek ma boki o długości 50 mm.

Według producenta klocki przeznaczone są dla dzieci od 4 roku życia. Mam mieszane odczucia z tym oznaczeniem wiekowym, bo mniej sprawne manualnie lub niecierpliwe czterolatki mogą szybko znudzić się zabawą. Polecam ten produkt dla trochę starszych dzieci, bo klocki na początku dosyć trudno się łączy ze sobą. Ma to również swoją zaletę, bo ruchome łączenia łatwo się nie rozrywają, więc budowle są stabilne. Z drugiej strony to świetny trening dla małych paluszków, więc przy wspólnej zabawie z rodzicami i dużą dawką zachęty maluchy mogą wciągnąć sie w zabawę pokonując początkowe trudności. Im dłużej trwa zabawa, tym łatwiej dzieci radzą sobie z budowaniem i mają coraz lepsze pomysły.

Klocki przestrzenne są również świetną pomocą dydaktyczną w nauce o bryłach matematycznych. Łatwiej nauczyć się nazw i budowy np. sześcianu, gdy samemu się go zbuduje. A po rozłożeniu dzieci mogą opanować budowę tzw. siatki brył przestrzennych.

Z klocków można budować figury przestrzenne, a także obrazki płaskie, przedmioty użytkowe czy dekoracje. Jest to świetna zabawa na pobudzająca wyobraźnię przestrzenną, myślenie konstrukcyjne i logiczne. Im dłużasza zabawa tym ciekawsze pomysły powstają.

Bransoletka

Berło księżniczki. Powstał też miecz dla rycerza, ale niestety nie został uwieczniony na zdjęciu. Przy okazji powiem, że miecze zbudowane z tych klocków są bezpieczną zabawką, bo przy zażartym pojedynku małych rycerzy nikt nie będzie miał siniaków, tylko miecze się „połamią”. Sprawdzone.

Zestaw mebelków dla laleczek

Kapelusik

Klocki te nie są twarde. Są wykonane z dosyć cienkiego plastiku, przez co poszczególne elementy są dosyć giętkie i elastyczne. Może się to wydawać zarówno wadą, jak i zaletą. Ich giętkość powoduje, że przy pierwszym użyciu wydają się delikatne i niezbyt trwałe. Ja na początku miałam wrażenie, że należy się z nimi delikatnie obchodzić, żeby się nie połamały. Ale przeszły testy w zabawie i żaden klocek nie ucierpiał. Natomiast dzięki temu że są elastyczne, to łatwiej je od siebie oderwać i zburzyć budowlę, zwłaszcza tę zwartą, jak np. sześcian.

Pisanka wielkanocna

Oprócz figur przestrzennych można się pobawić również z wymyślanie kształtów płaskich. Jest to również fajne ćwiczenie na pobudzenie wyobraźni, poprzez budowanie obrazu przy pomocy figur geometrycznych.

Producent: Culi
Cena: 65 zł.
Produkcja polska
Zawartość opakowania: 60 szt. kwadratów, 40 szt. trójkątów, 20 szt. pięciokątów

Więcej przykładów budowli można znaleźć na stronie producenta www.culi.eu.

Klocki zostały udostępnione do testów przez producenta. Dziękujemy!

Sprawdź również:

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Klocki CULI pisze:

    Mamy dobrą wiadomość. Obniżyliśmy cenę naszych klocków 🙂