Drewniane sznurowanki

Pisałam już o zaletach zabawek typu przeplatanki, pozwalające dzieciom wyrobić sprawność manualną, pobudzić wyobraźnię i kreatywność. Dzisiaj przedstawiam tego typu zabawki, ale wykonane z drewna, więc ekologiczne i bardziej naturalne. Obecnie jest dużo rodziców preferujących tego typu zabawki, zamiast wszechobecnego plastiku, więc to będzie dla nich propozycja.

Zestawy, które znalazłam składają się z drewnianego szablonu z dziurkami oraz kilkoma elementami, które przy pomocy sznurowadła należy przymocować do kształtu podstawowego. Zabawa może również polegać na ozdobieniu-pokolorowaniu sznurówkami szablonu. Dodatkowe elementy mogą także służyć do zabawy w wymyślanie historyjek lub do odrysowania na kartce. Możliwości zabawy są różne i zależą od dziecka i rodzica.

Firma Goki proponuje 3 zestawy:

1. drzewko – wysokość drzewka to 36 cm

2. motyl – wysokość szablonu to ok. 19 cm, szerokość 26 cm

3. klaun – wysokość szablonu to 30 cm

Cena: ok. 40 zł

Inną ciekawą drewnianą przeplatanką jest zestaw „Ubierz misia”. Zabawka ta będzie dobra dla dzieci lubiących sznurowanki i przebieranki. Zadaniem dla dziecka jest ubranie misia w załączone ubranka i przymocowanie ich do misia przy pomocy drewnianej igły i sznurowadła. W zestawie są 2 misie i 20 elementów garderoby, a całość można schować do drewnianego pudełka. Cena: ok. 55 zł. Importer: Maxima.

Podobny zestaw oferuje firma Goki, ale znajduje się w nich tylko 1 miś i elementy mają mniej otworów do przeplatania. Dlatego wydaje mi się że zabawka opisana powyżej jest fajniejsza i ciekawsza. Cena: ok. 40 zł.

Sprawdź również:

Możesz również polubić…