Wiosna i lato sprzyjają podejmowaniu zabaw ruchowych i zręcznościowych. Dla dzieci powyżej 3 roku życia proponuję zabawę z rakietką i piłeczką, np. firmy Vilac. Jest to lekki produkt wykonany z drewna, a gumowa piłeczka przymocowana jest na gumkę.

Zabawa nie jest prosta, bo to naprawdę sztuka odbić piłeczkę więcej niż jeden raz, ale właśnie to jest wciągające w tej grze. Próbowanie kolejny raz z nadzieją, że tym razem się uda, powtarzane jest kilkakrotnie. Można również urządzić zawody rodzinne, w tym kto odbije piłeczkę jak największą ilość razy. Świetna zabawa zapewniona. Zabawka ćwiczy zręczność, precyzję ruchów, a także wytrwałość i koncentrację.

Rakietka jest bardzo starannie wykonana. Drewniane krawędzie są gładkie, bez zadziorów, a przez to bezpieczna dla dzieci. Rakietki są ładnie i dokładnie pomalowane.

Jest to dobra propozycja na zabawy w domu i na dworzu. Niewielki rozmiar pozwala na zabieranie rakietki na spacery lub w podróż.

Gdy zabawa się znudzi lub okaże się zbyt trudna, to proponuję dokupić drugi zestaw, odczepić piłeczki i stworzyć dla dzieci ładny zestaw do pingponga lub turlania piłeczki po podłodze. Moja córka uwielbiała taką zabawę.

Do wyboru mamy następujące wzory: księżniczka, indianin, pirat, hipopotam, kurczak, myszka, miś i biedronka.

Producent: Vilac
Wielkość: 22 cm
Cena: ok. 13 zł

źródło fot. http://www.vilac.com

Sprawdź również: