Stoliki do klocków Lego

Temat klocków Lego jest dla mnie ostatnio aktualny, bo moja córka polubiła ich układanie. Przy okazji szukania nowych zestawów zobaczyłam, że dostępne są także stoliki z krzesełkami, wyposażone w planszę z wypustkami kompatybilnymi z Lego. Uważam to za świetne rozwiązanie, gdy dziecko może usiąść wygodnie przy stoliku i budować domki, zamiast siedzieć w skulonej pozycji na podłodze. Najlepsze są zestawy z ruchomym blatem, który z jednej strony jest płaski, a z drugiej strony jest przystosowany do klocków. Niektóre propozycje posiadają dodatkowe siatki lub wgłębienia do przechowywania klocków.

A oto wynik moich poszukiwań:

1. KidKraft stolik 2 w 1 – bardzo ładny stolik wykonany z drewna o wymiarach 64 cm (dł.) × 58 cm (szer.) × 41 cm (wys.).

Stolik posiada dwustronny blat: płaski z obrazem ulicy oraz planszę do klocków Lego. Pod blatem znajduje się duży schowek na klocki i zabawki. Do zestawu dołączono 200 klocków kompatybilnych z Lego oraz 30-elementowy zestaw kolejki na magnesy (drewniane tory, kolejka, ludziki, drzewa).

Stolik waży ok. 11 kg i wygląda na solidną konstrukcję. Cena: ok. 560 zł. Producent zaleca ten zestaw od 3 roku życia, ze względu na dodatkowe wyposażenie – klocki i kolejka zawierają drobne elementy, które małe dzieci mogą włożyć do buzi.

fot.: www.kidkraft.com

Źródło: Youtube.com

2. Tot Tutors stolik 2 w 1 – plastikowy stolik, do samodzielnego montażu, o wymiarach 50 cm × 50 cm × 45 cm. W zestawie znajdują się również 2 krzesełka (siedzenie na wysokości 25 cm).

Stolik posiada blat z płytkami konstrukcyjnymi do klocków oraz dodatkowy płaski blat. Z boku blatu znajdują się 2 małe siatki do przechowywania klocków lub zabawek. Do zestawu dołączono 100 klocków.

Producent zaleca ten zestaw od 3 roku życia

Cena: 300 zł.


fot. tottutors.com

3. Universe of Imagination – drewniany stolik w wymiarach 60 cm × 60 cm × 48 cm z dwustronnym blatem. Pod blatem znajdują się 2 dosyć duże szuflady siatkowe do przechowywania klocków i zabawek. Konstrukcja szuflad ułatwia sprzątanie klocków ze stołu – wystarczy wysunąć szufladę i zrzucić klocki do siatki.

W zestawie znajdują się także 2 drewniane krzesełka.


fot. www.toysrus.com

4. Tega Mamut – plastikowy stolik o wymiarach 51 cm × 51 cm × 47 cm, ze zdejmowanym dwustronnym blatem (płaski + czterokolorowa płytka konstrukcyjna do klocków).

Pod blatem znajduje się pojemnik na klocki i zabawki, a dzięki plastikowej konstrukcji może on również służyć jako piaskownica lub pojemnik na wodę. W zestawie znajdują się 2 plastikowe krzesełka (wysokość siedziska to ok. 26 cm).

Cena: 120-140 zł.


fot. www.tegababy.pl

5. oryginalny stolik Lego – bardzo duży stolik o wymiarach 129,5 cm × 129,5 cm × 45 cm z wygodnymi siedziskami dla 4 dzieci. Przy każdym stanowisku znajduje się okrągła płytka do układania klocków Lego, a na środku stolika jest wgłębienie służące do przechowywania klocków. Do kompletu załączony jest zestaw klocków Lego, złożony z 405 elementów. Ze względu na dosyć wysoką cenę oraz duże gabaryty stolik jest raczej przeznaczony do miejsc, gdzie często przebywa większa ilość dzieci (przedszkola, kąciki zabaw, itp.), niż do zastosowań prywatnych.


fot.: Manami

Cena: ok. 1600 zł
Dystrybutor: Manami

Sprawdź również:

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. Zuza pisze:

    Jeszcze 5 opcja, oryginalny stolik LEGO, wygląd bajka, można go zobaczyć i kupić w Manami, wprawdzie trochę kosztuje, ale wygląda rewelacyjnie:)

  2. olcia pisze:

    Uzupełniłam opis o stolik Lego. Dziękuję firmie Manami za udostępnienie materiałów.

  3. katarzyna pisze:

    witam jak można zamówić stolik plastikowy do klocków lego dla dziecka