PlayMais – bezpieczna i kreatywna zabawa

PlayMais to propozycja dla dzieci lubiących kreatywne zabawy, lepienie, sklejanie, wycinanie, wymyślanie i tworzenie przestrzennych budowli, postaci lub krajobrazów.

PlayMais to kolorowe elementy, które wyglądają jak chrupki kukurydziane i można je łączyć ze sobą tylko przy użyciu wody, a właściwie mokrej szmatki lub gąbki. Żaden klej nie jest potrzebny. Gąbeczka dołączana jest do zestawów. Jest to produkt naturalny, biodegradowalny, czyli zadowoli rodziców zwracających uwagę na problemy ochrony środowiska oraz rozwoju dzieci w naturalnym i zdrowym otoczeniu.

„Chrupki” wykonane są z naturalnej skrobi kukurydzianej, wody i barwników spożywczych. Są bezpieczne w użytkowaniu przez dzieci. Ich zaletą jest to, że gdy zbyt małe lub ciekawskie dziecko włoży chrupka do buzi, to nie spowoduje to dla niego żadnego niebezpieczeństwa – oprócz tego że barwnik chrupka wybrudzi mu buzię. Chrupek natomiast rozpuści się w buzi. Dobry pomysł na zabawę, gdy mamy w domu starszaka i malucha. Zabawa będzie bezpieczna dla obojga. Oczywiście należy pilnować dzieci, żeby ich nie jadły, tylko lepiły budowle.

PlayMais pozwala się w kształtować i wykorzystywać na bardzo wiele sposobów: można tworzyć z niej płaskie elementy, trójwymiarowe budowle, malować po jej powierzchni, wycinać, rozcinać, tworzyć efekt pierza. Wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności twórcy. Po zmoczeniu materiał ten jest bardzo plastyczny i łatwy do formowania.

Wyprodukowany w Niemczech
Cena: zależy od zestawu, który wybierzemy. Najtańsze podstawowe zestawy kosztują 22-50 zł.

Na początek zabawy z PlayMais można wypróbować małe zestawy w cenie ok. 12-15 zł, które zawierają kilka chrupek, gąbeczkę oraz instrukcję jak wykonać dany element. Do wyboru jest: księżniczka, rybka, krówka, lew i żyrafa. W ten sposób sprawdzimy, czy nasze dziecko polubi ten rodzaj zabawy plastycznej. Dla dzieci, które polubiły tę rozrywkę można dokupować zestawy w wybranym kolorze chrupków: zielony, różowy, niebieski, pomarańczowy i żółty lub zestawy z określoną ilością chrupków w pudełku. Wybór jest naprawdę duży i każdy znajdzie coś dla siebie.

Dostępne są również zestawy tematyczne: Dżungla, Księżniczka, Dekor, Safari, Farma i Morze. Te zestawy kosztują ok. 70 zł. Zawierają elementy konstrukcyjne z tektury, nożyk do krojenia, gąbeczkę, chrupki oraz szczegółowe instrukcje jak wykonać przykładowe elementy.

Dla młodszych dzieci, dopiero rozpoczynających zabawy plastyczne, producent poleca serię książeczek, pokazujących jak korzystać z PlayMais, jak tworzyć podstawowe elementy oraz jak kształtować masę. Cena ok. 12 zł.

Tego typu zabawy plastyczne świetnie rozwijają kreatywność dzieci, uczą rozpoznawania kolorów, kształtów. Pobudzają rozwój manualny, zmysł dotyku i zręczność małych paluszków. Jest to też świetny pomysł na zabawę grupową, w gronie znajomych, rodzeństwa lub wspólnie z rodzicami.

fot. udostępnione przez dystrybutora firmę Artyzan Marcin Skwarek. Dziękujemy! 

Sprawdź również:

Możesz również polubić…