czasopismo „Pluszaki Rozrabiaki”

„Pluszaki Rozrabiaki” to dwumiesięcznik przeznaczony dla dzieci w wieku 4-7 lat. Bohaterami czasopisma jest pięć pluszaków zamieszkujących sklep z zabawkami „Pluszakowo”, prowadzony przez dziadka Ambrożego. Są to: kotka Zdrapka, owieczka Pusia, miś Tulek, jeżyk Kolec oraz piesek Łatek.

Czasopismo zawiera różnego rodzaju zadania do rozwiązania (wraz z odpowiedziami), które jednocześnie zapewniają dzieciom rozrywkę, rozwijają umiejętności logicznego myślenia i spostrzegawczość jak i przekazują ciekawostki o otaczającym je świecie. W każdym numerze jest również krótka opowieść fabularna, której bohaterami są Pluszaki. Rodzice również znajdą kilka porad odnośnie sposobów spędzania czasu z dziećmi, uczenia ich radzenia sobie z emocjami itp.

Treść czasopisma związana jest z tematem gry załączonej do czasopisma. Dołączona do każdego egzemplarza gra na PC CD-ROM ma charakter edukacyjny, i z założenia ma wspierać wychowanie dzieci. Gry są przyjazne i bezpieczne dla dzieci, są pozbawione agresji i w sposób łatwy do odbioru przez dzieci poruszają ważne, realne tematy, bliskie codziennym problemom. Dodatkowo gra jest zaopatrzona w program pozwalający rodzicom na ustalenie każdorazowo czasu gry oraz umożliwiający zablokowanie klawiatury, aby w ten sposób ograniczyć dzieci dostęp do zasobów komputera. W gazetce jest także mapa Pluszakowa opisująca poszczególne elementy gry i stanowiąca jednocześnie podpowiedź dla dzieci gdzie szukać rozwiązania poszczególnych zadań. W świecie Pluszakowa są zarówno zadania związane z główną fabułą a także dodatkowe zadania uprzyjemniające czas spędzony na grze, czyli m.in. lubiane przez dzieci kolorowanki i przebieranki. W ten sposób zabawa jest połączona z nauką.

Cena gazetki z płytą wynosi 12,99 zł. Bez problemu jest dostępna w kioskach i salonikach prasowych.

W numerze 6’10 (listopad-grudzień 2010) tematem przewodnim jest „Pomoc uskrzydla”. Gra uczy dzieci czerpania satysfakcji z dawania i życzliwości wobec innych. Bohaterem gry, którego dziecko poznaje jest wesoły szpak, który doznaje kontuzji i nie może odlecieć do ciepłych krajów. Dziecko dowiaduje się dlaczego warto pomagać innym, jakie można mieć z tego korzyści i jak wiele satysfakcji daje możliwość oferowania innym swojej pomocy i jednocześnie bycie wobec nich życzliwym. Dzieci poznają także zwyczaje ptaków i ciekawostki z nimi związane.

 

Sprawdź również:

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. piękna gra i super i super kocham tom gre