CzuCzuwpodrozy_puzzle_1Sezon wakacyjny przed nami, a wiosna sprzyja krótkim podróżom, wycieczkom a także długim spacerom. Wybierając się z dzieckiem na takie wyprawy zastanawiamy się co wziąć ze sobą, aby uprzyjemnić mu czas w trakcie jazdy samochodem, w przerwie na posiłek lub odpoczynek. Z reguły szukamy zabawek niewielkiego rozmiaru, aby zmieściły się w torbie, plecaku, walizce i nie obciążały zbytnio bagażu.

Fajną propozycją na mini rozrywkę jest seria CzuCzu w podróży. Większość z nas i naszych dzieci zna sympatyczną postać CzuCzu i mamy z nią dobre skojarzenia. Moja córka także ją uwielbia i zawsze chętnie wypatruje nowości z CzuCzu na półkach w sklepie.

Tym razem w nasze ręce wpadło małe pudełeczko (9×10 cm, po zagięciu lub odcięciu zawieszki) z puzzlami – zmieści się nawet do całkiem małej damskiej torebki, a także do kieszeni kurtki. Format obrazka (23×16,5 cm) mieści się na kartce A4, więc możemy je układać na kolanach w samochodzie podkładając sobie zeszyt, gazetę lub książkę.
CzuCzuwpodrozy_puzzle_2
CzuCzuwpodrozy_puzzle_3
Puzzle wykonane są z grubej tektury, pokrytej lakierem. Są więc trwałe i odporne na zabrudzenia, wycieranie się czy zginanie. Dodatkową zaletą jest dobry stopień przycięcia puzzli. Poszczególne elementy przylegają ściśle do siebie, więc w ekstremalnych warunkach układania, np. na kolanach w samochodzie nie będą się rozdzielać i obrazek zachowa swój kształt. Udaje się także prawie w całości przenieść całość z miejsca na miejsce.
CzuCzuwpodrozy_puzzle_4

Trwałe i bardzo ładnie wykonane jest także pudełko z puzzlami. Lubię papiery satynowane, są bardzo miłe w dotyku i jednocześnie odporne na zabrudzenia i zniszczenie. Pudełko wykonane jest grubego kartonu i ma dobre zamknięcie. Nie musimy mieć obaw, że będzie się otwierać w torbie i puzzle będą się rozsypywać.

W puzzlach Stacja przygoda znajduje się 80 elementów o wielkości ok. 2,5×3 cm, więc są one dosyć drobne. Poziom skomplikowania obrazka, ilość szczegółów i ilość elementów sprawia, że jest to produkt dla dzieci w wieku powyżej 5 lat. Młodsze dzieci poradzą sobie z nim przy pomocy rodziców, ale myślę że też będą zadowolone, bo można przy układaniu wymyślać różne historyjki związane z licznymi postaciami z obrazka.

Dla młodszych dzieci, powyżej 3 roku życia możemy wybrać łatwiejszą wersję Mini Puzzle Przez Wieś, zawierające 30 elementów. Obrazek także mieści się w formacie 23×16,5 cm, ale zawiera mniej elementów i są one większe niż w wersji Stacja Przygoda, a obrazek także jest łatwiejszy do ułożenia.
CzuCzuwpodrozy_przezwies

Producent: Bright Junior Media
Cena: 19,90 zł

Z serii CzuCzu w podróży dostępne są jeszcze inne pudełeczka z grami: Memory, Czarny Piotruś i domino. W kolejnej recenzji przedstawię jeszcze pudełeczko z dominem.

Sprawdź również: