Tilox

Znana nam i lubiana marka Lillalou wydała niedawno kreatywne szkicowniki, skierowane przede wszystkim do chłopców. Tilox znacznie się różnią od słodkich, dziewczęcych i cukierkowych Lillalou. Są bardziej męskie, tajemnicze i bardziej techniczne. Do wyboru mamy 3 zeszyty: Warriors, Robots i Air Force, a w przygotowaniu są kolejne części: Cars, Military, Space.

W każdym zeszycie mamy do wykonania 4 zadania, a w każdym z nich 4 szablony do zaprojektowania i pokolorowania. Podoba mi się sposób w jaki pomysłodawca chce zachęcić chłopców do zabawy. Np. w serii Warriors we wstępie czytamy (w języku polskim i angielskim), że czekają na nas cztery niebezpieczne questy i że naszym zadaniem jest zaprojektowanie wojowników, którzy doprowadzą do zwycięstwa nad siłami ciemności. Mały projektant może poczuć się jak twórca gry komputerowej, od którego wyobraźni i pomysłowości w wymyśleniu postaci wojownika zależy przebieg rozgrywki. Każdy bohater ma swoje imię i podana jest jego krótka charakterystyka. Mamy do dyspozycji dwa ujęcia danego bohatera.
20130523_010818
4

Niespodziankę i dodatkową atrakcję w tych zeszytach stanowią środkowe strony, na których mamy kolorowe modele samolotów papierowych do samodzielnego złożenia. Znajdziemy tam również dokładną instrukcję złożenia modelu oraz tabelę wyników, w której możemy zapisywać osiągi i punktację naszych pojazdów.
2

Zeszyty Tilox, tak jak pozostałe zeszyty z serii Lillalou to poręczne i podręczne „kolorowanki”. Mała objętość (28 str.), szeroki i wygodny format (23×23 cm), a także oczka do zawieszania w segregatorze sprawiają, że łatwo je przechowywać, nie są ciężkie i zmieszczą się w podręcznej torbie czy plecaku. Myślę, że mali projektanci byliby zachwyceni gdyby segregator, w którym przechowują swoje dzieła także miał okładkę związaną z jego zawartością. Ale może się doczekamy i wydawca pomyśli również o innych gadżetach z tej serii.
3

Tilox można kupić w salonach prasowych, sieci Empik, Relay, Inmedio, Kolporter, Ruch, Franpress, Garamond oraz Smyk.

Cena: 9,90 zł

Wkrótce pokażę efekty pracy naszych małych testerów.

 

Sprawdź również: