Tablet dla dzieci Lark Smart Kid 7

źródło: http://www.lark.com.pl/Tablety stają się powoli sprzętem powszechnego użytku i coraz częściej każda osoba w rodzinie ma swoje własne urządzenie. Idąc w tym kierunku firma Lark przygotowała propozycję dla dzieci najmłodszych – tablet o symbolu Smart Kid 7. Tablet ten przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Czym różni się ten tablet od innych tabletów dostępnych na naszym rynku? Między innymi tym, że posiada nakładkę z aplikacjami Mini Mini, będącą stroną startową po włączeniu urządzenia lub po naciśnięciu przycisku powrotu do strony głównej.

Lark-Smart-Kid_1   Lark-Smart-Kid_3

Nakładka oferuje dzieciom kilka wbudowanych funkcji, m.in. kilka krótkich filmików rybką w roli głównej, program do rysowania, półkę z piosenkami i bajkami.

Niestety w aplikacji do rysowania wyskakuje okienko z możliwością pobrania darmowej gry, a także jest tam dosyć duży przycisk będący odnośnikiem do pobrania innych gier/programów z Internetu. To jest jakieś poważne niedopatrzenie ze strony producenta, bo takiej funkcji nie powinno być w produkcie dla małych dzieci. Niestety okienko zachęcające do pobrania gry pojawia się przy każdym uruchomieniu aplikacji do rysowania. To powoduje, że przy każdym użyciu tabletu przez dziecko obecność rodzica jest konieczna, zwłaszcza gdy urządzenie mamy połączone z siecią WiFi.

Lark-Smart-Kid_5   Lark-Smart-Kid_4

Nowość w tym tablecie to aktywny system kontroli rodzicielskiej, pozwalający na kontrolę dostępnych dla dziecka treści oraz ilości czasu spędzanego przez dziecko przy urządzeniu. W ustawieniach urządzenia decydujemy, które aplikacje będą dostępne dla dziecka z poziomu strony startowej, czyli nakładki MiniMini, a także które aplikacje mają pozostać ukryte. Ułatwiają to opcje: Pokaż w trybie dziecka i Ukryj w trybie dziecka. Ta funkcja pozwala aby dziecko miało możliwość korzystania z komercyjnych gier i aplikacji, a nie tylko tych wbudowanych w nakładkę MiniMini.

Wśród zainstalowanych aplikacji znajdziemy aplikację MiniMini, która po uruchomieniu pobiera materiały wideo oraz dodatki – trzeba o tym pamiętać w sytuacji gdy mamy ograniczony limit danych u operatora.

Z tabletu jako typowego urządzenia z systemem Android mogą korzystać także rodzice. Dostęp do tradycyjnego androidowego pulpitu, sklepu Google czy ustawień urządzenia możliwy jest dopiero po wybraniu ikony ’Tryb rodzica’ i wpisaniu odpowiedniego hasła. W ten sposób najmłodsze dzieci nie mają bezpośredniego dostępu do ustawień urządzenia i innych aplikacji na nim zainstalowanych.

Lark-Smart-Kid_6

Innym udogodnieniem tabletu Smart Kid są 3 uchwyty, które umożliwiają wygodne trzymanie tabletu w rączkach oraz jego przenoszenie. Jest to naprawdę fajne i wygodne rozwiązanie, które przydaje się zwłaszcza w czasie podróży samochodem, kiedy nie ma gdzie położyć tabletu w trakcie jego używania. Ergonomiczne jest także umiejscowienie podstawowych przycisków, tj. włączania/wyłączania oraz wyciszania. Znajdują się pod spodem urządzenia, tam gdzie są palce w czasie trzymania uchwytów – zawsze pod ręką.

Obudowa jest solidna, ze wzmocnionego plastiku, a uchwyty są satynowane i miłe w dotyku. Wymiary tabletu to 25 x 17 cm.

Lark-Smart-Kid_2

Jeżeli chodzi o działanie tabletu, to specyfikacja techniczna wystarczy na potrzeby najmłodszych użytkowników i ich mało wymagających aplikacji. Niestety 2-rdzeniowy procesor sprawia, że bardziej skomplikowane gry czy aplikacje nie będą płynnie działały.

Czego mi brakuje w tym urządzeniu? Nie ma gniazda do podłączenia słuchawek. Wiem, że dzieci nie powinny z nich korzystać, ale czasami są sytuacje, gdy taka funkcja by się przydała, np. gdy jedziemy samochodem lub siedzimy w poczekalni i nie chcemy aby rozrywka dziecka była uciążliwa dźwiękowo dla innych.

Nie podoba mi się również sposób podłączenia kabla zasilającego micro USB. Do zestawu mamy dołączony kabel z wtyczką kątową, którą należy podłączyć w dolnej części tabletu. Ciężko zrobić to szybko i sprawnie. Rozumiem, że taka konstrukcja ma powstrzymać dzieci od samodzielnego podłączania zasilania czy wkładania czegokolwiek do tego gniazda. Ale tak czy inaczej sprawia to trudność, także rodzicom.

Tablet dostępny jest w 3 wersjach kolorystycznych: niebiesko-różowej, różowo-fioletowej oraz żółto-pomarańczowej.

 

Dane techniczne:
• 7″ pojemnościowy ekran dotykowy (1024 x 600 pikseli)
• system operacyjny: Android 4.2 Jelly Bean z polską wersją językową
• 2-rdzeniowy procesor 1,2 GHz
• 1 GB RAM
• 4 GB wbudowanej pamięci flash
• wbudowana karta WiFi
• aparat 2Mpix
• czujnik zmiany położenia urządzenia
• akumulator Li-Ion 3700 mAh (5-6 h pracy – wg producenta)
• waga: 506 g
• zasilanie: ładowarka micro USB

 

 

 

 

 

Sprawdź również:

Możesz również polubić…