Kraków, Dzień Czekolady, czyli słodka sobota w Galerii Bronowice

informacja prasowa

W sobotę 12 kwietnia, w godz. 12.00–17.00, będzie można wziąć udział w warsztatach z Moniką Mrozowską, temperować czekoladę, udekorować mazurki, a przede wszystkim – smakować, próbować, i znów smakować… W końcu prawdziwa Czekoladowa Sobota jest tylko raz w roku!

Podobno człowieka można poznać po tym, jaką czekoladę lubi. Romantycy wolą mleczną, koneserzy gorzką, niezdecydowani białą, niecierpliwi – z nadzieniem kawowym, osoby zmysłowe – tę z nadzieniem toffi, a ludzie odpowiedzialni – z pomarańczowym…

W trakcie Czekoladowej Soboty w Galerii Bronowice można będzie nie tylko przekonać się, czy w naszym przypadku ta teoria sprawdza się i nasze preferencje smakowe idą w parze z typem osobowości. Ale 12 kwietnia to przede wszystkim wielkie czekoladowe święto, na którym nie może zabraknąć miłośników tego specjału.

Już o 12.00 rozpocznie się pokaz i nauka temperowania czekolady i wylewania czekoladowych figurek. Każdy chętny będzie mógł więc poznać tajniki czekoladowego świata i stworzyć własne słodkie figurki. Od 12.30 do 14.00 odbywać się będzie dekorowanie czekoladowych jajek wielkanocnych i pisanie imion na herbatnikach oraz warsztaty z tworzenia autorskich smaków czekolady. Chętne dzieci – te małe i nieco większe – będą tu mogły zrealizować swoje marzenie o wykreowaniu zupełnie nowego, indywidualnego połączenia słodkości z innymi składnikami.

Jednym z najważniejszych wydarzeń tego dnia będą warsztaty ze znaną aktorką i autorką książek kulinarnych – Moniką Mrozowską. Rozpoczną się one o 14.30 – dzieci, wspólnie z prowadzącą, przygotują świąteczne czekoladowe mazurki, które – pięknie i autorsko udekorowane – zabiorą potem do domów.

W trakcie Czekoladowej Soboty odbędzie się również dekorowanie wielkiego serca (16:00 – 16:30), a także degustacje różnych form i rodzajów czekolady. Chętne panie będą także mogły poznać tajniki czekoladowego makijażu.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!

 

Ponadto w godz. 16:00-17:30 odbędą się warsztaty „Zaprojektuj dobre wnętrze z  Wyspiańskim!” w lokalu Muzeum Narodowego „Forum Sztuki” – na 1 piętrze Galerii.

Dla najmłodszych klientów Galerii przygotowano również kreatywne warsztaty pt. „Zaprojektuj dobre wnętrze z Wyspiańskim!”. Dzieci będą mogły zapoznać się z sylwetką jednego z najwspanialszych polskich artystów – Stanisława Wyspiańskiego, zobaczyć jego projekty wnętrz, a nawet sami poczuć się jak prawdziwi projektanci. W trakcie zajęć powstaną niepowtarzalne aranżacje inspirowane zarówno projektami wielkich artystów, jak i wyobraźnią samych uczestników.

 

Adres Galerii Bronowice: ul. Stawowa 61, Kraków

czekoladowa sobota_plakat

plakat_wydarzenia dla dzieci

Sprawdź również:

Możesz również polubić…