Aplikacja mobilna dla kobiet w ciąży – ExpectingBaby Polska Enfamil

Enfamil, producent m.in. mleka modyfikowanego dla dzieci, przygotował darmową aplikację mobilną dla kobiet w ciąży ExpectingBaby Polska, dzięki której dzień po dniu możemy zdobywać informacje o naszej ciąży i rozwoju maluszka w brzuszku mamy oraz prowadzić dziennik ciąży i notatnik.

Na wstępie uprzedzę pytania, czy każdy może z niej korzystać. Otóż niestety nie. Aplikacja została przygotowana na telefony (na tablecie mi nie działa) z systemem Android oraz na telefony i tablety z systemem iOS. Niestety użytkownicy Windows Phone nie mają w swoim sklepie  tej aplikacji.

ExpectingBaby proponuje nam przede wszystkim cotygodniowy zasób informacji na temat rozwoju dziecka oraz przypomina aktualne odliczanie ciąży, czyli podawanie kolejnego numeru tygodnia ciąży oraz ilości dni, które pozostały do tego wielkiego dnia, czyli narodzin dziecka. Aby zacząć z niej korzystać należy na wstępie podać takie informacje jak swoje imię, datę planowanego porodu (lub datę ostatniej miesiączki). Na podstawie tych danych aplikacja dopasuje wyświetlane informacje. W każdym tygodniu mamy także pytanie, którego odpowiedź stanie się jedną z wielu kart naszego wirtualnego dziennika ciąży, naszych przemyśleń i wspomnień, a także zdjęć, np. z USG. Informacjami o poziomie rozwoju dziecka możemy się podzielić ze znajomymi za pośrednictwem Facebooka, SMS lub e-mail. Nasza rodzina i znajomi mogą być na bieżąco.

ExpectingBaby wpid-screenshot_2014-04-02-23-25-27.png

Zaletą tej swoistej encyklopedii ciąży jest to, że w każdej chwili możemy podejrzeć opisy rozwoju dziecka w dowolnym tygodniu ciąży. Pomaga w tym przewijanie ekranu w prawo lub w lewo. Łatwe i przyjemne, więc czego jeszcze może chcieć kobieta w ciąży? Ano może jeszcze marzyć o miejscu, w którym zapisze sobie listę ważnych spraw do załatwienia, związanych (lub nie) z tym okresem w jej życiu. Posłuży jej do tego Lista zadań, dostępna z poziomu menu ustawień. Lista zapełniona jest podstawowymi sprawami, które każda ciężarna kobieta powinna załatwić, jak np. wizyty u ginekologa, zadania, zakupy itp. Listę można uzupełniać własnymi pozycjami, wraz ze zdjęciami oraz możliwością udostępnienia ich jako przypominacz np. ojcu dziecka. Bardzo przydatna funkcja. Dodatkowo listę tę możemy zsynchronizować z kalendarzem w naszym urządzeniu i ważne sprawy nam nie uciekną, nawet gdy w pewnym momencie zapomnimy o zaglądaniu do aplikacji. Wydaje mi się jednak, że tak przydatna funkcja powinna być pod ręką, w menu głównym, a nie w menu podrzędnym. Mniej ważna i raczej nieużywana jest ikonka z wiadomościami o twórcach aplikacji O nas, niż Lista zadań. Ale tak to jest niestety z aplikacjami sponsorowanymi, sponsor jest ważniejszy niż użyteczność.

wpid-screenshot_2014-04-02-23-32-11.png   ExpectingBaby   wpid-screenshot_2014-04-02-23-47-59.png

Oprócz listy zadań możemy również uzupełniać informacje, które przydadzą się w czasie porodu lub później, jak np. dane lekarzy prowadzących, dane szpitala, a także wiadomość którą zechcemy wysłać znajomym przed lub po porodzie. Jest tutaj także lista osób, z którymi chcielibyśmy dzielić się radościami ciąży i porodu. Listę możemy uzupełnić pobierając dane z listy kontaktów zapisanych w urządzeniu. Możemy również dodać nowe dane kontaktowe, które zostaną zapisane zarówno w aplikacji, jak i w pamięci urządzenia. To jest bardzo wygodna funkcja. Jeżeli będziemy chcieli podzielić się ze znajomymi np. informacją o narodzinach dziecka to w prosty i wygodny sposób zrobimy to z poziomu aplikacji. Wystarczy zapisać wcześniej treść informacji i wybrać osoby które mają ją otrzymać.

Dane szpitala mogą się przydać w momencie dojazdu do niego. Po uzupełnieniu danych adresowych mamy dostęp do przycisku ’Pokaż na mapie’ i ’Dojazd’. W ten prosty sposób możemy włączyć nawigację bez konieczności wprowadzania do niej danych adresowych. Również tę informację możemy udostępnić znajomym.

Dokładne informacje o narodzinach dziecka, wraz ze zdjęciami, możemy wysłać również przy pomocy funkcji Przedstaw dziecko – ogłoszenie narodzin. Podajemy tam dokładne dane, takie jak: waga, wzrost, data i godzina urodzenia oraz zdjęcie. A potem wystarczy wysłać znajomym taką gotową wiadomość.

expectingbaby

 

Kolejna przydatna funkcja to Licznik skurczów, który obsługiwany jest w bardzo łatwy sposób. Nie musimy się już martwić liczeniem minut, długości skurczy czy przerwami między nimi. Mamy tylko pamiętać o naciśnięciu przycisku START/STOP i aplikacja całe obliczenia wykona za nas i przedstawi raport z tych pomiarów wraz z wykresem.

Expecting Baby   ExpectingBaby

Podsumowując, aplikacja ExpectingBaby ma kilka funkcji, które będą przydatne dla kobiet oczkujących swojego dziecka. W części spraw je wyręczy i ułatwi komunikację ze znajomymi i rodziną, ułatwi pisanie dziennika ciąży oraz przetrwania okresu tuż przed, w czasie i po porodzie. Polecam.

appstore_1  pobrane

 

Sprawdź również:

Możesz również polubić…