Bajki na iPada

A oto kolejna porcja bajek dla dzieci w wersji elektronicznej, niestety dostępnych tylko dla iPadów. Mam nadzieję, że w przyszłości to się zmieni i także użytkownicy iPhonów i urządzeń z systemem Android będą mogli z nich korzystać.

Chciałam opisać propozycje firmy Synthcomm, przygotowane we współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg. Są to bardzo ładnie wydane bajki, z pięknymi ilustracjami oraz bardzo dobrym podkładem lektorskim w wykonaniu znanych aktorów, m.in. Krzysztofa Kowalewskiego, Anny Seniuk, Agaty Kuleszy czy Andrzeja Mastalerza. Uzupełnieniem tekstu czytanego są liczne piosenki. I to właśnie duża zaleta tej aplikacji. Moja córka zdecydowanie chętniej słucha bajek, w których tekst przeplata się z muzyką i piosenką.

Bajki w wersji mobilnej są dobrą alternatywą książek tradycyjnych, zwłaszcza w sytuacjach, gdy tych książek nie mamy pod ręką. Jest to dobry sposób na spędzenie czasu w podróży, w oczekiwaniu w kolejce do lekarza, itp. W czasach dużej ilości gadżetów elektronicznych warto pokazać dzieciom, że nie tylko gry są w tych urządzeniach ciekawe.

Bajki można odtwarzać w wersji do słuchania – z lektorem. Gdy sami chcemy dziecku przeczytać bajkę, możemy użyć funkcji wyłączenia lektora. Poszczególne strony bardzo łatwo się przewija. Można również wybrać z listy wybraną dowolnie stronę opowiadania. Mam tylko wrażenie, że dzieci które uczą się czytać mogą mieć początkowo problemy odczytaniem tekstu, ze względu na użyty font. Jest on ozdobny i imituje tekst napisany odręcznie, ale moim zdaniem jest dosyć małej wielkości i przez to może dzieciom sprawiać trudność w samodzielnym odczytaniu.

Dostępne tytuły: „Kopciuszek”, „Kot w butach”, „Czerwony kapturek”, „Śpiąca królewna”. W najbliższym czasie będzie również dostępna bajka o Smoku Wawelskim.

Aplikacja w iTunes kosztuje 0,79 euro.
Wykonanie: Synthcomm Sp. z o.o.
Wymagania: iPad. System iOS 4.0 lub późniejszy.
Wielkość pliku: 40,1 MB (Kopciuszek), 33,4 MB (Kot w Butach), 27,4 MB (Czerwony Kapturek), 25,7 MB (Śpiąca Królewna)

Kopciuszek   

Kot w Butach 

Śpiąca królewna 

Czerwony Kapturek 

 

Sprawdź również:

Możesz również polubić…