Aplikacja mobilna „123 Szukasz Ty!”

icon_123findit_512x512Dawno nie umieszczałam opisu aplikacji mobilnej. A w czasie wakacji, dłuższych podróży lub naszej rodzicielskiej samolubnej chęci na odpoczynek przez kilka chwil, taka forma zajęcia czasu dziecka też się przydaje.

123 Szukasz Ty! to prosta w obsłudze gra na spostrzegawczość dla najmłodszych użytkowników urządzeń mobilnych. Starszaki też pewnie chętnie ją obejrzą, ale jest dla nich stanowczo zbyt prosta. W aplikacji podoba mi się grafika, kolorowa, miła dla oka i ładnie wykonana. Obsługa jest prosta i czytelna, interfejs przyjazny dziecku, nawet 2-latki sobie z nim poradzą i szybko zapamiętają jak się poruszać po grze. Dźwięki są spokojne i stonowane.
123_1
Aplikacja składa się z 20 plansz, po dwie na każdą z postaci. Zadanie polega na znalezieniu 6 obiektów ukrytych na obrazku (np. myszka, piłeczka, łyżka). Poszczególne obrazki są tematycznie powiązane z daną postacią i zawierają dużo elementów graficznych. Np. z dziewczynką powiązany jest obrazek pokoiku dziecięcego i należy na nim znaleźć 6 laleczek. Na górze ekranu mamy podpowiedź ile elementów już znaleźliśmy i ile nam jeszcze zostało.

123_4

Plansze dla poszczególnych postaci są takie same, tylko szukane elementy znajdują się w innych miejscach. Miejsce ukrycia elementów jest stałe, czyli po jakimś czasie dziecko zapamięta gdzie szukać i gra może stać się nudna. Lepiej by było gdyby położenie ich było zmienne a poziomy różniły się miedzy sobą np. ilością elementów do znalezienia. Część elementów obrazka jest animowana i wydaje dźwięki. Obrazki są fajne do oglądania i obserwowania. Można je wykorzystać nie tylko do grania, ale do rozmawiania z dziećmi na ich temat i wymyślania np. historyjek.

123_5 123_6 123_7

Gra nie ma ograniczenia czasowego, dziecko nie musi się spieszyć z szukaniem, nie tworzy ona chęci rywalizacji i pośpiechu. Można spokojnie przyjrzeć się dokładnie całemu obrazkowi i poszukać czasami sprytnie ukrytych elementów. Ale… po jakimś czasie otrzymujemy podpowiedź gdzie są ukryte elementy, więc niby nic nie jest na czas, ale jednak jakaś presja występuje. Odczują to dzieci, które lubią robić wszystko samodzielnie. Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłyby podpowiedzi „na żądanie”, uruchamiane jakimś przyciskiem.

Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach językowych, które zmieniamy w Ustawieniach. W opcjach dodatkowych mamy jeszcze możliwość włączenia/wyłączenia muzyki oraz dźwięków.
123_3

Zaletą tej aplikacji jest brak możliwości przejścia do marketu z poziomu gry, a także brak jakichkolwiek płatności w grze. Niestety jak to zdarza się w wielu aplikacjach, także tych dla dzieci, mamy odnośniki do portali społecznościowych – rozmiar ikon jest równorzędny, a nawet większy niż tych sterujących. Plusem jest to, że ikonka zadziała dopiero przy przytrzymaniu przycisku przez 3 sekundy. Wydaje mi się, że zainteresowani rodzice bez problemu znaleźliby informacje o wydawcy w ustawieniach aplikacji i nie mieliby nic przeciwko usunięciu ich z zasięgu paluszków dzieci.
123_2

Polska aplikacja „123 Szukasz Ty!” dostępna jest obecnie na urządzenia z systemem iOS, do pobrania w AppStore. Od 22 sierpnia dostępna jest również na urządzenia z systemem Android.

AppStore  

Kategoria w AppStore: Gry
Wymagania: iPhone, iPod, iPad z systemem iOS 6.0, Android 2.3.3 lub nowszy
iPadiPhoneiPod
Wersja: 1.0 (iOS), 1.0.2 (Android)
Rozmiar pliku: 47.0 MB
Języki: polski, angielski
Deweloper: Edyta Głębocka
Cena: 0,99 USD (iOS), 4,99 zł (Android)

Sprawdź również:

Możesz również polubić…