Amazing Baby by Enfamil

AmazingBaby by Enfamil to aplikacja dla rodziców maluszków do 6 miesiąca życia. Pełni on funkcję dziennika, pomocnika i doradcy w zakresie opieki nad maluszkiem.

Aplikacja jest spersonalizowana pod konkretnego użytkownika. Po zainstalowaniu należy wpisać imię rodzica i dziecka, płeć dziecka oraz datę jego urodzin. Na podstawie wpisanych danych aplikacja podaje aktualny wiek dziecka w tygodniach i proponuje dostosowane dla tej grupy wiekowej ćwiczenia. Nie przewidziano niestety możliwości wpisania danych kilkorga dzieci, więc rodzice np. bliźniaków będą musieli korzystać z dwóch urządzeń.

AmazingBaby daje propozycje kilku ćwiczeń z podziałem na cztery pory dnia: czas na zabawę, na powietrzu, pora na kąpiel, pora na wyciszenie. Każde ćwiczenie jest dosyć obszernie opisane i wytłumaczone, z podaniem różnych wersji danej zabawy. Podane są zalety również danej aktywności, oraz to w jaki sposób wpływa na rozwój dziecka. Gdy potwierdzimy wykonanie danego ćwiczenia pojawia się okienko zachęcające do opisania naszych własnych wspomnień związanych z daną zabawą oraz odnośnik do aparatu urządzenia z którego korzystamy. Wykonane zdjęcie zapisywane jest razem ze wspomnieniem w dzienniku.
      

        
Po wykonaniu danego ćwiczenia możemy również zaznaczyć, czy dziecko osiągnęło już podany „kamień milowy” w swoim rozwoju. Swoją radość możemy również okazać udostępniając te informacje znajomym i rodzinie na Facebooku oraz za pośrednictwem e-mail. Szkoda tylko że informacja ta ma charakter bardziej reklamowy niż radosny. I nie załącza się do niej wykonanych przy ćwiczeniu zdjęć. Myślę, że zwłaszcza dziadkowie chętniej zobaczyliby postępy wnuczka na zdjęciu niż przeczytali suchy opis uzupełniony informacją, że wszystko stało się dzięki tej niezwykłej aplikacji. Zdjęcia można udostępnić tylko na Facebooku. Nie zapisują się one w urządzeniu tylko wewnątrz aplikacji.

        

Do śledzenia postępów maluszka służy zakładka Wspomnienia, w której chronologicznie podane są wykonane ćwiczenia wraz z naszymi opisami i zdjęciami. W tym miejscu można zaznaczyć zdjęcie i udostępnić je na Facebooku.

       

Deweloper: Egotribe, Mead Johnson & Company
Wersja: 1.0.1
Język: polski
Cena: darmowe
Wielkość pliku: 11 MB (Android), 17.2.MB (iOS)
Wymagania: Android 2.2 lub późniejszy, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPod touch, iPad. System iOS 4.0 lub późniejszy

Pobierz aplikację:

Więcej recenzji aplikacji mobilnych dla dzieci i rodziców znajdziecie pod adresem www.appseek.pl

 

 

Sprawdź również:

Możesz również polubić…