Gumka do ścierania do jeden z często wykorzystywanych materiałów szkolnych i plastycznych. I niestety jeden z szybko gubiących się, ze względu na swoje małe wymiary lub mocno brudzący się. Brudna gumka do ścierania przynosi więcej szkody niż pożytku, bo rysunek od tych zabrudzeń może ulec zniszczeniu. Aby utrzymać gumkę w czystości należy przechowywać ją z dala od innych brudzących materiałów plastycznych, a nie jest to łatwe w piórniku szkolnym lub pudełku na kredki.

Z pomocą może przyjść nam i naszym dzieciom gumka automatyczna, która budową i działaniem przypomina popularne ołówki automatyczne. Masa ścierająca ukryta jest w obudowie podobnej do tej z długopisu. Wysunięcie gumki następuje po naciśnięciu skuwki. A największa zaletą tej gumki jest to, że po zakończeniu pracy możemy ją ponownie schować do obudowy i nie będzie się ona brudzić.


Cena takiej gumki to ok. 7 zł. Gumka, którą posiadamy (z serii Top Model i Animal Love) ma bardzo duży wkład z materiału ściernego, więc będzie nam długo służyła. Zamknięta jest w grubej obudowie, więc bardzo łatwo się ją trzyma w ręku w czasie ścierania. Polecam.

źródło fot.: www.kiddo.pl, strona dystrybutora produktów z serii Top Model

 

Sprawdź również: