Kamelot Jr

Dzisiaj przedstawiam układankę logiczną dla dzieci od 3-4 roku życia, ze znanej serii Smart Games firmy Granna. Gra zawiera 11 drewnianych, lakierowanych klocków: księcia i księżniczkę oraz elementy murów zamku. Klocki te są naprawdę ładnie i starannie wykonane, są gładkie i miłe w dotyku, dlatego też przyjemnie się ich używa. Klocki są na tyle duże, że nie ma obawy, gdy nasza pociecha będzie grała w obecności młodszego rodzeństwa. A młodsze dzieciaki będą miały frajdę z możliwości ustawiania wieży z klocków nie używanych w danym zadaniu lub dopasowania klocków do odpowiednich przegródek w pudełku po skończonej zabawie.

Gra zawiera 48 zadań o 4 poziomach trudności. Poszczególne zadania do wykonania przedstawione są w książeczce, wraz z możliwymi rozwiązaniami. Nie zawsze jest tylko jedno rozwiązanie zadania. W instrukcji zawarte są także rady dla rodziców, jak pomóc dziecku w graniu, jednocześnie nie wyręczając go i pozwalając samemu dojść do rozwiązania. Gra polega na takim zbudowaniu muru zamku, aby rycerz mógł dostać się do księżniczki. Nie może on ani zbyt wysoko podskakiwać, ani spadać z wysokości, należy więc tak zaplanować budowę, aby przejście było łatwe i bezpieczne. Ta gra wymaga od dzieci skupienia się na zadaniu, pomaga rozwijać wyobraźnię przestrzenną a także logiczne myślenie. Dodatkowo dzieci uczą się cierpliwości oraz potrzeby dążenia do celu i wykonywania zadania od początku do końca. Moja córka ma też za każdym razem poczucie szczęścia przy rozwiązaniu zadania, że rycerzowi udaje się dać całusa księżniczce. Dla dzieci lubiących tworzyć historyjki będzie to też na pewno wstęp do wymyślania nowych opowieści o zakochanej parze, na których czyhają różne przeszkody w byciu razem ze sobą.

Gra ta jest doskonałą rozrywką zarówno dla dzieci jaki i rodziców. Jej dodatkową zaletą jest także to, że dziecko może się nią zająć samodzielnie, w pojedynkę, bez towarzystwa innych osób. Może to być też ułatwienie dla rodziców potrzebujących czasami chwili tylko dla siebie.

Producent: Granna
Cena: ok. 85 zł

Sprawdź również:

Możesz również polubić…