W grudniu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, odbędzie się w Warszawie, w Sali Kongresowej niezwykły koncert „Fantazja 2000”, kolejna edycja z serii Magiczne Koncerty. Niezwykłość tego wydarzenia polega na tym, że będzie to połączenie koncertu symfonicznego z filmem dla dzieci. Świetna okazja, żeby pokazać dzieciom inny wymiar sztuki i inny rodzaj filmu niż ten, który znają z kina. W sam raz na prezent gwiazdkowy, który nie musi przyjmować tylko postaci materialnej – zabawkowej.

20 grudnia będziemy mieli okazję obejrzeć pełnometrażowy film Disneya, ilustrujący dzieła muzyki poważnej, wykonane na żywo przez Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej.

A dlaczego to połączenie Disneya z muzyką poważną? Bo jak zapewne mało kto z nas pamięta, to właśnie muzyka odgrywa jedną z większych ról w tych animacjach, to ona buduje nastrój i wprowadza dzieci w świat postaci, w ich uczucia i emocje. Bez muzyki te filmy nie byłyby takie piękne i wciągające. Ten koncert ma podobną rolę, tylko że tym razem film ma pokazać dzieciom piękno muzyki, którą będą miały okazję zobaczyć „na żywo” – w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Będzie to dla dzieci zupełnie inne przeżycie, gdy słysząc muzykę będą mogły obserwować jak ona powstaje. A oglądając jednocześnie film będą mogły lepiej tę muzykę zrozumieć i sobie ją utrwalić.

  

„Fantazja 2000” to czwarty z kolei projekt z cyklu Magiczne Koncerty. Tym razem będzie można usłyszeć utwory takich kompozytorów jak Beethoven, Gershwin, Dukas, Respighi, Strawiński i inni. Na ekranie kinowym zobaczymy znane postaci z filmów Disneya, takie jak Myszkę Miki i Kaczora Donalda.
     

Godziny koncertów: 17:00, 19:30
Miejsce: Sala Kongresowa PKiN w Warszawie, Pl. Defilad 1
Termin: 20.12.2012
Bilety: 49 zł, 69 zł, 89 zł (w zależności od wybranych miejsc). Wstęp bezpłatny dla dzieci do 4 lat – siedzących na kolanach u rodziców
Czas trwania: ok. 70 min

Wykonawcy koncertu:
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej
Jakub Chrenowicz – dyrygent

Repertuar:
1) Beethoven – V Symfonia
2) Dukas – Uczeń Czarnoksiężnika
3) Gershwin – Błękitna Rapsodia
4) Saint-Saens – Karnawał Zwierząt
5) Respighi – Sosny Rzymskie
6) Stravinsky – Ognisty Ptak
7) Elgar – Pomp and Circumstance

Sprawdź również: