Kraków – Festiwal Dziecięcych Marzeń

Drugi weekend września (8-9 września 2012 r.) w Krakowie należy do dzieci i ich rodziców. Odbędzie się tam Festiwal Dziecięcych Marzeń – impreza stworzona z myślą o wszystkich Dzieciach i ich marzeniach. Przez te dwa dni Kraków będzie „Całym sercem dla Małych” – miejscem, w którym spełniają się nawet najskrytsze pragnienia, a uśmiechy nie znikają z dziecięcych twarzy. DobreDlaDziecka podjęło się patronatu medialnego nad tą imprezą. Serdecznie zapraszamy.

Festiwal Dziecięcych Marzeń to dwudniowa impreza wypełniona licznymi atrakcjami skierowanymi do wszystkich Dzieci, zarówno tych młodszych, jak i starszych. To właśnie dla Nich zostanie przygotowany atrakcyjny program uwzględniający szereg interesujących zajęć i warsztatów, liczne występy artystyczne, spotkania ze znanymi osobistościami, zabawy i konkursy oraz finałowy koncert z niespodziankami. Wszystko po to, aby rozwinąć Ich wyobraźnię i kreatywność, uwolnić drzemiącą w Nich energię i co najważniejsze, zapewnić im niezapomniany weekend spędzony na fantastycznej zabawie.

Podczas Festiwalu Dzieci będą miały możliwość wzięcia udziału m.in. w warsztatach fotograficznych, językowych, tanecznych, teatralnych, artystycznych oraz technicznych. Specjalnie dla Nich policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni przeprowadzą kurs udzielania pierwszej pomocy. Ponadto, na deskach kilku teatrów wystawione zostaną specjalnie przygotowane na tę okazję spektakle, a lokalna stacja radiowa otworzy swoje drzwi przed Dziećmi, aby zapoznać Je z metodami pracy dziennikarza.

Festiwal Dziecięcych Marzeń ma również na celu promowanie świadomego rodzicielstwa oraz budowanie pozytywnych relacji na linii Rodzic–Dziecko. Chcemy pokazać Rodzicom, jak ważne w dzisiejszych czasach jest spędzanie czasu z Dzieckiem, rozwijanie Jego talentów i zainteresowań, uczenie Go życia oraz pielęgnowania przyjaznych stosunków z otoczeniem, w którym przebywa.

W ramach Festiwalu odbędzie się także konferencja z udziałem ekspertów z różnych dziedzin, Rodziców oraz Dzieci. Rozmawiać będziemy m.in. o zdrowiu, metodach wychowawczych, sposobach rozwiązywania domowych konfliktów oraz wpływie sztuki na rozwój dziecka. Specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania nurtujące Rodziców, aby po zakończeniu Festiwalu mogli oni wykorzystać zdobyte wiadomości i porady w swoich rodzinach.

Szczególny charakter Festiwalowi nada akcja charytatywna „Dzieci dla Dzieci. Za jeden uśmiech”, która ma na celu zwrócenie uwagi Dzieci na otaczający Je świat, który nie wszystkim jawi się w kolorowych barwach. Chcemy zaszczepić Dzieciom chęć niesienia bezinteresownej pomocy tym, którzy jej potrzebują. Zostanie przeprowadzona m.in. aukcja dzieł plastycznych wykonanych przez Dzieci uczestniczące w Festiwalu, a dochód z niej zostanie przeznaczony dla krakowskiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Parkowa”.

Na Dzieci i Rodziców czekają liczne atrakcje między innymi:
• zajęcia kulinarne, na których Mali Kucharze sami przygotują wyśmienite potrawy,
• całodzienne Baby Shower dla wszystkich przyszłych mam i nie tylko: spotkanie ze stylistką, wizażystką, psychologiem, zajęcia fitness oraz ćwiczenia i porady przygotowane przez ekspertów ze szkoły rodzenia,
• występ grupy tanecznej Soul Dance – Mistrzów Polski, II Wicemistrzów Świata oraz uczestników programu „Tylko Taniec. Got To Dance”,
• koncert zespołu dziecięcego Łobuziaki,
• finałowy koncert zespołu Arka Noego.

Będziemy na bieżąco informować o tym wydarzeniu, a wkrótce podamy szczegółowy program imprezy.

Informacje o Festiwalu można uzyskać na stronie: http://festiwal-dzieciecych-marzen.com/

Sprawdź również:

Możesz również polubić…