„Trzewiki szczęścia” w Teatrze Kamienica

Jeżeli nie macie jeszcze planów na weekend to zachęcam do wybrania się w najbliższą sobotę na godz. 15:00 z dziećmi do Teatru Kamienica. Będzie tam można zobaczyć spektakl muzyczny pt. „Trzewiki szczęścia”, na podstawie bajki Benedykta Hertza.

„Trzewiki szczęścia” to bajka z morałem, której odbiorcą są nie tylko dzieci, ale także ich rodzice, gdyż porusza bardzo uniwersalny i jednocześnie ważny w życiu każdego człowieka – problem szczęścia. Czym jest szczęście, kiedy czujemy się szczęśliwi, od czego zależy to uczucie i  czy doceniamy to co mamy i umiemy się z tego cieszyć. To są trudne pytania, na które czasami ciężko znaleźć odpowiedź.

Bajka opowiada o szewczyku Felku, który wie co co szczęście i radość z życia oraz o rozkapryszonej, znudzonej i smutnej księżniczce Lali. Felek, przy pomocy tajemniczych trzewików pokaże królewnie, co to znaczy być szczęśliwym. Trzewiki nie uszczęśliwią księżniczki kiedy je będzie nosiła, ale dopiero wtedy gdy się ich pozbędzie i wtedy doceni co wcześniej miała i poczuje się szczęśliwa. Morał tej bajki jest taki, że własne szczęście można docenić dopiero wtedy, kiedy zazna się odrobinę goryczy.

Spektakl ma charakter otwarty i warsztatowy, dzieci mogą siedzieć tuż przy scenie i z bliska obserwować grę aktorów, którzy bardzo często angażują dzieci do udziału w przedstawieniu. Jest dużo wspólnego śpiewania, pytań, zagadek i wspólnej zabawy. Taka forma sprawia, że dzieci nie nudzą się i chętnie oglądają występ, nie szukając innych form rozrywki. Jest to też świetne ćwiczenie dla dzieci w przełamaniu wstydu i tremy przy występie publicznym, w gronie nieznanych mu osób i dzieci.

Występują: Hanna Kochańska (aktorka warszawskiego Teatru Syrena, producentka własnych przedstawień teatralnych, a także trener twórczości dziecięcej i emisji głosu), Jacek Zawada (aktor warszawskich teatrów: Roma, Syrena, Bajka).

Miejsce: Teatr Kamienica, al. Solidarności 93, Warszawa – Scena PARTER
Kiedy: 15.12.2012 (godz. 15:00), 19.01.2013 (godz. 15:00), 27.01.2013 (godz. 12:00)
Wstęp: 45 zł/os.

Więcej na stronie teatru http://teatrkamienica.pl/

 

Dla osób, które zdecydują się wybrać do teatru mam wskazówkę, że kasa znajduje się od frontu kamienicy przy al. Solidarności, a do teatru wchodzi się w bramę kamienicy. I od razu należy kierować się do drzwi po lewej stronie, oznaczonych Scena Parter. Po schodkach w dół schodzi się do Sceny Piwnica.

Mamy podwójne zaproszenie na ten spektakl, na najbliższą sobotę 15.12. Otrzyma je osoba, która jako pierwsza poda w komentarzu odpowiedź na pytanie: Który z aktorów jest Dyrektorem Teatru Kamienica?
Na odpowiedzi czekamy do piątku do godz. 8:00. 

Sprawdź również:

Możesz również polubić…

3 komentarze

 1. gosia pisze:

  Emilian kamiński

 2. olcia pisze:

  Gratulujemy! Prawidłowa odpowiedź. Proszę o kontakt na maila redakcja@dobredladziecka.pl

 3. Szukamywas pisze:

  Gratuluję zwycięzcy 🙂
  Zapraszam do dyskusji na temat usprawnień w poszukiwaniach zaginionych dzieci http://szukamy-was.blogspot.com/2012/12/system-poszukiwan-dzieci-child-alert.html