Zestaw małego ogrodnika

Część z nas ma własne ogródki, takie przydomowe, działkowe lub okienne i lubimy czasami pogrzebać w ziemi, a potem cieszyć się z kontaktu z naturą i własnymi zbiorami ziół lub warzyw. Dzisiejsze dzieci mają mniejszy kontakt z tą częścią aktywności, właściwą raczej rodzicom lub dziadkom.

Producenci produktów ogrodniczych przypomnieli sobie jednak o małych konsumentach, którzy podglądają rodziców i proponują zestawy dla nich. Jednym z nich jest firma Vilmorin, która proponuje zestawy Kids, zawierające nasiona różnych warzyw i ziół do samodzielnego wyhodowania. Każdy zestaw zawiera instrukcję wysiewu, czas kiełkowania i zbiorów.

Jest to fajny sposób na zapoznanie dzieci z gatunkami roślin, kwiatów, ziół i warzyw, z okresem wzrostu, rytmem pór roku, okresem wegetacji, itp. pojęciami z zakresu biologii i edukacji przyrodniczej. Taka lekcja przyrody w domu nauczy dzieci cierpliwości, szacunku dla środowiska i da im poczucie sukcesu i zadowolenia z wysiłku, jaki podejmą w celu wyhodowania własnych roślin. Nauczą się także odpowiedzialności za własny ogródek, pilnowania podlewania i będą miały okazję obserwować poszczególne etapy wzrostu roślin, ich dojrzewania i obumierania lub uśpienia na koniec okresu wegetacji. Poznają także akcesoria ogrodnicze, rodzaje podłoża, różnorodność nasion i różne wymagania roślin.

Zestawy przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-4 lat, więc tym najmłodszym pociechom rodzice powinno pomagać w zakładaniu ogródka.

Do wyboru mamy:
• kubeczki z nasionami słonecznika lub pomidorów koktajlowych
• zestaw „Odkrywam smaki’ – zawierający nasiona kukurydzy, sałaty, marchwi i pomidorów
• zestaw 'Odkrywam zapachy’ – z nasionami słonecznika, nagietka, nasturcji i chabra
• zestaw 'Tworzę ogród i wyspę skarbów’ – z nasionami mikołajka alpejskiego, ogórka natylskiego i miesiącznicy
• zestaw 'Wabię motyle i biedronki’ – z nasionami kocanki, ubiorka, goździka brodatego i lewkonii – roślin przyciągających owady (motyle, biedronki, ważki i pszczoły)

Producent: Vilmorin
Cena: od 8 zł

 

Sprawdź również:

Możesz również polubić…