Klocki – Układaj z Kubusiem

„Klocki – Układaj z Kubisiem” kolejna aplikacja mobilna stworzona w języku polskim. Jest to akurat dzieło producenta soków i napojów Kubuś, o czym nam przypomina przede wszystkim znana z reklam wdzięczna melodyjka. Muzykę na szczęście można wyłączyć, bo przy dłuższym używaniu aplikacji przez dzieci staje się ona dosyć irytująca. Dzięki temu, że jest to produkt o charakterze reklamowym, to dostępny jest bezpłatnie.

Klocki to gra dla dzieci powyżej 3 roku życia, polegająca na budowaniu figur przestrzennych z rozsypanych klocków. Dzieci muszą zapamiętać obraz figury/budowli, którą wybrały i starać się ustawiać klocki w odpowiedniej kolejności. Gdy nie zapamiętają jej kształtu, to muszą polegać na swojej spostrzegawczości i przyglądać się kształtom klocków. Każdy kolejny obrazek jest trudniejszy. Po ukończeniu układania można zdecydować, czy chcemy ułożyć jeszcze raz to samo, czy wybrać inny poziom. W trakcie gry dziecku towarzyszy lektor, który podpowiada czy właściwie umieszczamy klocek.

Ta gra spodoba się dzieciom lubiących budowanie, a także fanom puzzli, gdyż łączy ona w sobie obie te czynności. Tylko obraz trzeba zapamiętać, bo nie ma podglądu jak przy tradycyjnych układankach.

Obecnie w grze dostępne są 2 poziomy trudności, a w każdym z nich 5 obrazków do ułożenia. Aplikacja zbiera pozytywne opinie rodziców, którzy domagają się od dewelopera kolejnych poziomów.

Przyznaję, że łatwiej grać w tę grę na większym ekranie, czyli tablet jest wygodniejszy. Ale z drugiej strony dzieci mają mniejsze paluszki i sprawniej sobie radzą z tą grą na telefonach.

Gra dostępna jest zarówno na platformę Android, jak i iOS.

   

źródło fot.: itunes.apple.com

Więcej recenzji aplikacji mobilnych dla dzieci i rodziców znajdziecie pod adresem www.appseek.pl

Sprawdź również:

Możesz również polubić…