Akcja społeczna „Dzielę się książkami 2012”

W 2012 roku odbędzie się II edycja akcji społecznej „Dzielę się książkami”. Akcja została zainicjowana przez firmę Qlturka.pl. W tym roku za jej organizację odpowiada Fundacja „Dziecko i Kultura”.

Celem akcji jest podarowanie możliwości korzystania z książek dzieciom, które mają ograniczony do nich dostęp: tym przebywającym w domach dziecka, placówkach opiekuńczych czy domach dziecka. W tym roku książki zostaną także przekazane do małych wiejskich bibliotek.

Książki gromadzone podczas akcji są pozyskiwane od indywidualnych darczyńców – głównie dzieci, a także instytucje, wydawnictwa i sponsorów. Akcja ta ma pomóc dzieciom, które mają ograniczoną możliwość korzystania z książek, a także rozpropagować wśród dzieci ideę dzielenia się książkami, których już nie potrzebują, z innymi dziećmi. A niepotrzebne, cenne i ciekawe książki uchroni przed wyrzuceniem do kosza.

Miejsce. Akcja zbierania książek odbędzie się w dwóch terminach: 10-13 maja 2012 na Warszawskich Targach Książki oraz 7-9 września na Targach Książki w Katowicach.  Książki w dobrym i bardzo dobrym stanie należy przynosić na stoisko targowe akcji, gdzie na dzieci będą czekały atrakcje w postaci warsztatów plastycznych oraz spotkań z autorami oraz ilustratorami książek dla dzieci.

Popieram tę akcję. Podzielmy się książkami z innymi. Poszukajcie w swoich zbiorach niepotrzebnych Wam już książek dla dzieci, których nie macie komu oddać, a szkoda Wam wyrzucić. Naprawdę jest dużo dzieci, które bardzo się ucieszą jak je dostaną.

Szczegółowe informacje o akcji dostępne są na stronie http://www.dzielesieksiazkami.pl/

 

Sprawdź również:

Możesz również polubić…