Klocki ASOBLOCK

Na Targach Świat Dziecka miałam możliwość obejrzeć klocki Asoblock. Moja 5-letnia córka, która mi towarzyszyła, była bardzo zaciekawiona tym produktem i chętnie skorzystała z okazji pobawienia się tymi klockami.

Asoblock to bardzo charakterystyczne klocki – łatwo rozpoznawalne, przede wszystkim po kolorze. Występują tylko w kolorze białym i czarnym. Wybór kolorów nie jest przypadkowy, gdyż uznawane są one za te, które pobudzają prawą półkulę mózgu. Taka konstrukcja kolorystyczna pobudza wyobraźnię przestrzenną. Bardzo duże możliwości konstrukcyjne tych klocków zachęcają dzieci do wymyślania nowych wzorów, udoskonalania ich i rozbudowywania, dzięki czemu pobudza to ich kreatywność.

Klocki bardzo łatwo łączy się ze sobą za pomocą kulkowych połączeń. Dzięki temu budowane obiekty są ruchome. To świetna zabawka dla dzieci, które fascynują się robotami, transformersami itp. Dzięki tym klockom mogą tworzyć swoje postaci, budowle i pojazdy, których poszczególne elementy będą ruchome. Radość z zabawy jest podwójna.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup takich klocków dla dziecka to mamy do wyboru: zestawy podstawowe Basic oraz zestawy zaawansowane Creation.

Basic zawierają podstawowe kształty klocków, nie mają instrukcji wykonania konkretnego kształtu i są przeznaczone dla dzieci, które lubią same wymyślać, to co chcą zbudować. Można wybrać opakowania zawierające od 100 do 300 szt. klocków w pudełku. Do wyboru są zestawy jednokolorowe (czarne lub białe) oraz zestawy łączone czarno-białe.

Seria Creation składa się z tematycznych klocków, które służą zbudowaniu konkretnego obiektu. Do zestawu załączona jest dokładna obrazkowa instrukcja pokazująca proces budowy krok po kroku. Możemy wybrać zestawy 2 w 1 lub 3 w 1, czyli w pudełku są instrukcje i klocki do wykonania dwóch lub trzech obiektów. Do wyboru mamy następujące zestawy tematyczne: roboty, owady, dinozaury, zwierzęta morskie, pojazdy budowlane, samoloty, zwierzęta i pojazdy. Wybór jest duży i można wybrać zestaw dostosowany do zainteresowań dziecka, zarówno chłopca jak i dziewczynki. W tej serii klocki w pudełku są mieszane, czyli zarówno czarne, białe i przezroczyste.

Klocki są wykonane z bardzo dobrej jakości plastiku i sprawiają solidne wrażenie. Łatwo się je składa, mimo tego, że trzeba w to włożyć odrobinę siły. Połączenia między klockami są stabilne i budowle nie rozpadają się.

Producent zaleca je dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Produkt zaprojektowany i wyprodukowany w Japonii.
Dystrybucja w Polsce: Artur Waszkiewicz
Cena: 70-170 zł w zależności od wielkości zestawu

fot. udostępnione przez dystrybutora www.asoblock.pl. Dziękujemy!

Sprawdź również:

Możesz również polubić…