Dmuchajka to niewielkich rozmiarów zabawka, wykonana z drewna bukowego, która jednocześnie uczy i bawi. Zabawka jest bardzo ładnie i starannie wykonana. Nie ma ostrych krawędzi i jest bardzo przyjemna w dotyku.

Zabawa polega na wdmuchiwaniu powietrza przez słomkę tak, aby piłeczka unosiła się w powietrzu. Zadanie wcale nie jest proste i to sprawia, że dzieci chętnie będą po nią sięgać, żeby pobijać swoje rekordy w dmuchaniu.

Można z tej zabawy urządzić zawody rodzinne, np. kto najwyżej wydmuchnie piłeczkę lub kto najdłużej będzie ją utrzymywał w powietrzu. Dzięki wymiennej słomce do dmuchania, z zabawki może w higieniczny sposób korzystać wiele osób – wystarczy że każdy będzie miał własną słomkę.

Taka zabawa pomaga ćwiczyć kontrolowanie oddechu i poprawienie sposobu oddychania, poprzez wydłużanie fazy wydechowej. Wymaga również koncentracji, cierpliwości i skupienie się na jednym zadaniu. Bez tego trudno jest dobrze utrzymać piłeczkę w górze.

Pomoce tego typu wykorzystywane są przez logopedów w czasie ćwiczeń poprawiających wymowę. Dmuchajka będzie przydatna również dla dzieci uczących się śpiewu i grania na instrumentach dętych.

W skład zestawu wchodzi dmuchajka, 2 piłeczki styropianowe oraz 10 kolorowych słomek do dmuchania. Zestaw zapakowany jest w ekologiczne kartonowe pudełko.

Producent: Pilch
Cena: od 30 zł
Dostępne kolory: zielony, czerwony, granatowy, naturalny drewniany
Wymiary: 6 cm (średnica) × 5 cm (wysokość)

Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych piłeczek styropianowych w ilości 10 szt. za ok. 4 zł.

Sprawdź również: