Relacja z Targów Czas Dziecka

W niedzielę, tak jak zapowiadałam, odwiedziliśmy Targi Czas Dziecka w Kielcach i przyznam, że impreza była bardzo ciekawa i dobrze zorganizowana. Zgłosiło się bardzo dużo wystawców, prezentujących na swoich stoiskach nowości. Na większości stoisk można było kupić produkty dla dzieci w atrakcyjnych cenach.

Na początku atrakcją była próba pobicia rekordu Guinessa w ilości osób, które zmieszczą się w bańce mydlanej. Próba została przeprowadzona przez producenta płynu do dużych baniek – firmę Tuban. Rekord został pobity – do środka zmieściło się 125 osób. Poprzedni rekord wynosił 118 osób i został ustanowiony w Kanadzie.

A oto wybrane przeze mnie ciekawe stoiska i produkty przez nie prezentowane:

1. stoisko parku Zatorland, w skład którego wchodzi Parku Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów oraz Park Mitologii oraz położony niedaleko od nich Park św. Mikołaja. parki zostaną otwarte w maju 2012.

2. firma Tissotoys przedstawiła swoją ofertę figurek z postaciami z popularnych bajek dla dzieci, takich jak Bolek i Lolek, Reksio, Koziołek Matołek, Tytus, Romek i Atomek

3. bardzo bogatą ofertę drewnianych zabawek edukacyjnych przedstawiła firma Pilch. Wśród nich można było zobaczyć różnego rodzaju puzzle drewniane, domina przestrzenne, układanki przestrzenne, tablice sprawności oraz dmuchajkę, która bardzo mi się spodobała.

4. bardzo dużym powodzeniem wśród dzieci cieszyło się stoisko Baby VIP prezentujące ofertę firmy HABA. Dzieciaki wręcz tłoczyły się przy wystawionym dla nich do zabawy kulodromie.

5. bardzo ciekawe zabawki prezentowała firma Supertoys, m.in. kulolabirynt Addictaball, sprzęty marki Pedalo i piłki Oball.

6. firma Glomerce zorganizowała dla dzieci stoliki, gdzie mogły wypróbować masę plastyczną Coolinda. Stoliki te były tłumnie oblegane przez dzieciaki.

7. spragnione wrażeń plastycznych dzieci mogły również spróbować swoich sił przy stoisku firmy Artyzan, lepiąc przestrzenne obrazki z pianek PlayMais oraz niezasychającej masy plastycznej Piankoliny.

8. rodzice spodziewający się dziecka lub szukający dla swojej pociechy nowego wózka mieli okazję obejrzeć kilka stosik z taką ofertą, m.in. Graco, Maxi Cosi, Tako, Jarfex, Coto Baby. Nowością był wózek marki Quinny, niedostępny jeszcze w sprzedaży, który składa się do naprawdę małych rozmiarów i ma składającą się gondolkę.

9. swoją ofertę zaprezentowała również polska firma La Millou, produkująca ręcznie robione kocyki dla dzieci, chustki, śliniaki, a także poduszeczki o bardzo ciekawym wzornictwie.

 

Sprawdź również:

Możesz również polubić…