Urodziny Papy Smerfa – gra planszowa

Moja córka jest miłośniczką Smerfów, więc bardzo się ucieszyła, gdy kupiłam jej grę planszową „Urodziny Papy Smerfa”. Gra obydwu nam się podobała i pewnie chętnie będziemy po nią sięgały w przyszłości. Gra jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 lat.

Nie jest to gra polegająca na jak najszybszym dojściu z pola start do mety. Tutaj trzeba wykazać się odrobiną spostrzegawczości i wymyślenia strategii.

 

Opis producenta: „W wiosce smerfów wielkie święto. Papa Smerf obchodzi urodziny. Wszyscy dwoją się i troją, aby na czas przygotować przyjęcie. łasuch piecze urodzinowy tort, brakuje mu jednak kilku składników. Malarz tworzy portret Papy Smerfa, ale kończą mu się farby. Pracuś majstruje urodzinowy stół, przy którym usiądą wszystkie Smerfy, potrzebuje jednak więcej gwoździ. Natomiast Zgrywus jak zwykle szykuje niespodziankę, musi ją jednak zapakować. Pomóż pozostałym Smerfom pozbierać potrzebne przedmioty, a w zamian otrzymasz nagrodę. Kto pierwszy ułoży urodzinową układankę?”.

Na początku gry każdy z graczy wybiera sobie pionek – postać Smerfa (do wyboru jest Smerfetka, Osiłek, Maruda i Ważniak) i ustawia go przed wybranym domkiem (domki są przestrzenne, przed rozpoczęciem gry należy je złożyć i ustawić w odpowiednie wycięcia na planszy).

Każdy gracz rzuca kostką i następnie sam wybiera sobie drogę, którą będzie poruszać się po planszy: do przodu, do tyłu, w prawo lub w lewo. Pole START to drabinka przed wybranym domkiem. Nie ma pola META. Celem gry jest zebranie 4 żetonów (prezentu, farb, narzędzi i ciasta) i wymianę ich w odpowiednim domku na element puzzli. Przed rozpoczęciem gry żetony rozkłada się na polach z rysunkiem koszyczka. Są dwie wersje gry: żetony można położyć na planszy pokazując, jakiego elementu puzzla dotyczą lub odwrócić je tak, żeby nie było wiadomo, który żeton jest położony na planszy. Każdy z graczy zbiera po jednym żetonie każdego rodzaju.

Można najpierw pozbierać żetony, a następnie zanieść je do odpowiadających im domków lub po zebraniu żetonu od razu wymienić go na puzzle. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zbierze wszystkie elementy urodzinowych puzzli.

„Urodziny Papy Smerf” to gra do użytku w domu. Ze względu na dużą ilość elementów i dużą powierzchnię planszy nie polecam jej na zabawy plenerowe.

Gra jest bardzo starannie wykonana. Zarówno plansza, jak i elementy przestrzenne zrobione są z grubego kartonu, który niełatwo będzie dzieciom zniszczyć.

Producent: Trefl
Liczba graczy: 2-4
Wymiary opakowania: 280x280x62 mm
Wiek graczy: 4+
Cena: 40-50 zł

Sprawdź również:

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. martyna pisze:

    nie macie tutaj instrukcji urodziny papy smerfa

  2. Sebastian pisze:

    No nie mamy, przydałyby się?