Addictaball to zabawka dla dzieci powyżej 6 roku życia, lubiących rozwiązywanie łamigłówek i zabawy zręcznościowe.

Zadaniem w tej łamigłówce jest przeprowadzenie małej kuleczki przez skomplikowany labirynt, w którym napotykamy różnego rodzaju ruchome elementy, zapadnie, przepaści, zakręty, pętle i inne utrudnienia. Całość zamknięta jest w przezroczystej kuli, którą trzeba tak manewrować, przechylać i przekręcać, aby kuleczka trafiła na wybrany przez nas tor.

Do wyboru mamy dwie ponumerowane trasy. Niestety z numeracji ciężko jest korzystać, bo numerki są mało widoczne i trzeba mocno wytężać wzrok, żeby na nie patrzeć w trakcie zabawy. Ale myślę, że w przypływie emocji związanych z grą i chęcią doprowadzenia gry do końca mało kto zwraca na nie uwagę.


źródło: http://www.youtube.com

Ten typ zabawy pozwala ćwiczyć cierpliwość, wytrwałość, koncentrację i myślenie przestrzenne. Rozwija także precyzję ruchów, gdyż każde poruszenie ręką ma wpływ na poruszanie się kuleczki.

Zabawa kulolabiryntem jest wciągająca, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Za każdym razem, gdy nie udaje nam się doprowadzić kuleczki tam gdzie chcemy, to próbujemy jeszcze raz, i jeszcze raz i ciężko jest przestać. A poczucie sukcesu po przejściu całej trasy jest ogromne i chcemy to powtórzyć. Zabawka ta zapewnia dzieciom (i nam rodzicom) chwilę  wyciszenia, skupienia i odpoczynku od gier komputerowych i telewizji. Będzie to jednak odpoczynek emocjonujący i podnoszący poziom adrenaliny.

Jest to dobra propozycja na wyjazdy i podróże. Jednak stan naszych polskich dróg będzie zapewne irytował dzieci próbujące precyzyjnie przeprowadzić kulkę przez labirynt, podskakującą na dziurach w asfalcie. Dużą zaletą jest to, że kulolabirynt nie wymaga baterii ani podłączenia do prądu. Można go wziąć wszędzie ze sobą.

Kulolabirynt dostępny jest w dwóch wersjach:
• mniejszej – o średnicy 14 cm, zawiera 100 odcinków do pokonania
• większej – o średnicy 19 cm, zawiera 138 odcinków do pokonania

Producent: Kidult
Cena: od 32 zł (wersja mniejsza) i od 59 zł (wersja większa)
Dystrybutor w Polsce: www.supertoys.pl

Sprawdź również: