CzuCzuwpodrozy_domino_1Opisywałam niedawno Mini puzzle z serii CzuCzu w podróży. Dzisiaj czas na opinię o kolejnym kartoniku z mini grą, czyli Mino domino.

Pudełeczko z grą jest tych samych rozmiarów, co inne pozycje z tej serii, czyli ma 9×10 cm (po zagięciu lub odcięciu zawieszki) i zmieści się nawet do całkiem małej damskiej torebki, a także do kieszeni kurtki. W środku znajdziemy 28 kamieni z dwustronnym domino. Z jednej strony są tradycyjne kolorowe kropki – dla starszych dzieci. Jednak myślę, że większość dzieci będzie wolała układać tę stronę, na której znajdują się zwierzęta. Jest ona bardziej kolorowa, przyciągająca wzrok i da więcej zabawy i radości.
CzuCzuwpodrozy_domino_2
CzuCzuwpodrozy_domino_3

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. Kartoniki domina mają wielkość ok. 3 x 6 cm, więc nie są ani za małe ani za duże – takie w sam raz, zarówno dla młodszych jak i dla starszych dzieci. Wykonane są z grubego, powlekanego kartonu, jednostronnie lakierowanego, więc ich trwałość będzie na pewno długa, będą odporne na zabrudzenia i zaginanie.

Bardzo mi się podobają obrazki ze zwierzątkami. Kolory są stonowane, a ilustracje ładne. Dużo radości sprawi dopasowywanie przodu i tyłu wybranego zwierzątka, a ile radości będzie przy pomyłkach lub celowych błędnych dopasowaniach. Dla młodszych dzieci będzie to też świetna nauka poszczególnych zwierząt, ich wyglądu i nauka dopasowywania do siebie kształtów i kolorów. Ta gra połączy ze sobą młodszych i starszych graczy i wszyscy będą się świetnie bawili.
CzuCzuwpodrozy_domino_4
CzuCzuwpodrozy_domino_6

Producent: Bright Junior Media
Cena: 19,90 zł

Z serii CzuCzu w podróży dostępne są jeszcze inne pudełeczka z grami: Memory, Czarny Piotruś i mini puzzle.

Sprawdź również: